Hlavní navigace

Názor ke článku Hodně křičím, snad nebude slyšet jak kradu! od DM - beenox.cz - v tomhle máš asi pravdu, ne...

 • 1. 10. 2009 16:13

  DM (neregistrovaný)

  beenox.cz - v tomhle máš asi pravdu, ne všechny obrázky můžou být legální.

  Tady je to bezesporu, autor se chlubí cizím peřím a snaží se na tom ještě vydělat (adsens). Tohle je skutečně jako když někdo přepaluje hry a filmy, pak je prodává a ještě je vydává za vlastní dílo (nikde není uveden ani zdroj!).

  Ale co dál? Windows 7 není možno v současné době zakoupit, ale je možno stáhnout legální RC verzi. Koneckonců to mám i já a jde o naprosto legální možnost.

  Pokud jsem informován tak RC by, ale měla být přístupná vývojářům a testerům, nikoliv každému na koho se slunce ten den podívá.

  Porušení licenčních podmínek Apple tím, že si jailbreakne telefon není krádež. Aby byla naplněna skutková podstata trestného činu, je třeba aby vznikla někomu škoda. Tímhle žádnou škodu ale nezpůsobil ... čili nazývat to zločinem je nadnesené. Není to totiž ani přestupek.

  Omyl, nejde o ukradení SW, jde o provedení změny v cizím SW to je jednoznačně trestný čin. Stejně jako když na hru Aplikuješ CRACK. Pozměnil si tak kód té hry. Tím si porušil licenční ujednání k SW (nejedná se o film nebo hudbu v tom je rozdíl). Je to stejné jako když obejdeš aktivaci u Windows nebo když si crackneš Photoshop.

  No a mě by spíš zajímalo, proč je tvůj post takový štvavý že píšeš takové osobní výpady. Že by se v článku dotknul tebe osobně??? :)

  Není osobní, jen nemám rád když někdo káže vodu a chlastá vínečko. Když si někdo někde přesmahne CD je mi to šumák (když drží hubu a krok). Vadí mi když někdo přesmahne, pak to prodává a tváří se jako by to bez něj nešlo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).