Hlavní navigace

Názor ke článku Diky bohu za krizi a nebo možná super dík! od Lukáš Nevosád - jste úplně mimo. Centrální banka samozřejmě nemůže tisknout...

  • 9. 3. 2009 10:10

    Lukáš Nevosád (neregistrovaný) 90.176.120.---

    jste úplně mimo. Centrální banka samozřejmě nemůže tisknout peníze, jak se jí zlíbí, protože to vyvolává inflaci a ty peníze (kromě jiných podstatnějších problémů) zase ztratí na hodnotě. Už se o tom přesvědčilo mnoho států především z Afriky a Jižní Ameriky, teď to vypadá, že tuto teorii projistotu zase prověří dokonce i USA.

    Růst 20% je skvělý i v době růstu ekonomiky, úspěch je držet růst na úrovni růstu GDP. A ten je mimochodem jen o pár procent větší, než inflace, takže reálný růst (pokud berememe EBIT) je opravdu pár jednotek procent. Ty procenta, co tam nesedí, by po očištění od ostatních vlivů měla zhruba vyjadřovat nákladovou úsporu díky technologickému pokroku.

    Vaše teorie "zachování energie" zanedbává pár podstatných parametrů - jako třeba narůst světové populace, know how, úrovně vzdělání a životní úrovně. Pokud by ten zákon tak, jak jej berete, skutečně platil, nepsal byste dnes příspěvky na Lupu, ale kopal jámy na mamuty.