Hlavní navigace

Daňové přiznání - elektronická hrůza!

31. 3. 2008 8:56 (aktualizováno) webdev

Nebudu to sáhodlouze spekulovat co je špatně. Jen několik postřehů které skutečně stojí za to.

  1. Elektronické podání Daňového přiznání, je zcela závislé na některých technologiích. Javu bych ještě nějak překousl, ale nutnost použít Active X zcela degraduje možnost použití i jiného OS než je MS Windows!!!
  2. Obrovská chybovost! Odeslat se ho podařilo na jednom ze tří PC na kterých se to zkoušelo. Chyb bylo vždy několik Nejčastěji nemožnost zápisu kamsi (chybu vrací Java).
  3. Totální nekonzistentnost Například uložím data z formuláře jako XML (jak je v průvodci nabízeno), pokud je chci otevřít mám problém s češtinou. Ale jistě XML je UTF-8 jenže s tím si proprietní MS rešení příliš neporadí a tak následujé hromada chybových hlášek.
  4. Už třetí rok tam schází velké množství oborů podnikání. Také některá PSČ běžně užívaná pro části obcí nejsou správně přiřazena (systém to patrně neumožňuje).
  5. Data se odesílají přes HTTP (pravda použije se jakýsi proprietní Active X prvek) nikoliv pomocí HTTPS, což nevzbuzuje příliš velkou důvěru z hlediska bezpečnosti!

Podtrženo sečteno, vsadím se že stát za tohle vypláznul hromadu kapříků, spousta jich sprvnému ouřadovi připlula zpět.. Bohužel to vypadá jako by autorem byl nějaký nadšenec, tvořící celou aplikaci z toho co najde někde na internetu.
Nakonec reklama zdarma ;-). Pokud by aplikaci tvořili profesionálové mohla by vypadat třeba takhle.

Sdílet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).