Hlavní navigace

Názor ke článku Bonus.cz - tak trošku levárna krát deset od cendaprnda - Ahoj všem, Pokud nechcete číst celý příspěvek shrnu to...

 • 19. 1. 2012 10:20

  cendaprnda (neregistrovaný) 212.47.30.---

  Ahoj všem,

  Pokud nechcete číst celý příspěvek shrnu to v jedné větě na www.bonus.cz nehrajte a běžte si to koupit bude to levnější a bez nervů :-).

  Především bych chtěl upozornit, že tento můj příspěvek se možná bude zdá některým naivní, ale snažil jsme se vše sepsat tak aby to pochopil i ten kdo nikdy na www.bonus.cz nehrál. P.S. Bobo, Andys díky za pochopení :-)

  už jsem tu nějaký příspěvěk k této problematice dal a jen bych chtěl zrekapitolovat to co se na bonusu dělo a děje. Hrál jsme ho aktivně skoro půl roku počet výher si vlastně ani nepamatuju bylo jich opravdu hodně. Hrát jsme začal někdy v prosinci 2009 a hned se mi zadařilo čímž si mě bonus získal.

  Pustil jsem se tedy do hraní, ale ouha první vyhrání bylo opravdu štěstí další výhry už tak slavné nebyly a po 14 dnech jsem zjistil že jsem vlastně šul nul. Tou dobou jsem ale získal i nějaké zkušenosti o tom s jakýma nikama radši nehrát i to jaká strategie je nejúspěšnější. Navíc jsme se patrně začali s některýma hráčama vzájemně respektovat a nelezli si do aukcí. Standardní model aukce byl ze startu dát na plácandu 200 bonů a pokud to nevypadlo, kašlat na to. Sice člověk prohrál 1000,- ale tato strategie slavila v cca 60% úspěch = člověk takto odehrál 10 aukcí a 6 jich vyhrál (samozřejmě byla hloupost toto aplikovat na malých věcech ale herní konzole takhle padali jako hrušky :-) - výsledek ? Za cca 10 tisíc bylo zboží za 30 tisíc - no nádhera.

  A tak jsem si hrál a vyhrával až do května 2010. Pak se ale začalo dít něco zvláštního objevil se nik baanzai, farfalla, babybox a postupně další a další. Tyhle niky hráli něco úplně jiného hráli na cca 5 - 4 sekundě a to i několik dní. Bylo mi jasné že se jedná o někoho kdo není z masa a kostí i když jsem si říkal, že se možná jedná o skupinku uživatelů, která prostě jen chce hrát jinak. No nelenil jsem a na koleně spíchnul soft co uměl také házet na 5 - 4 sekundě a tak se jelo na vlně úspěchu dál :-) a to asi do září 2010 ale vyhrávat bylo postupně čím dál těžší protože těhle lidí co házelo spodky bylo víc a víc a aukcí bez nich běželo už jen pár denně. Dělal jsme si jejich seznam, protože s nima prostě nemělo smysl hrát. Nejdřív byly na zlatých a diamantových aukcích, pak obsadili vše nad 5000,- no a od září už byly i na věcech nad 500,-. I jejich neporazitelnost se postupně měnila ze začátku se snima dalo hrát stylem počkat až se aukce "zaplatí" a pak většinou odpadli a bylo možné ji vyhrát, nicméně i to se změnilo a strop mají někde na trojnásobku ceny :-).

  A tak jsem prostě přestal hrát - 14 dnů jsme z bonusu dostal zpět jen to co jsem investoval a ty nervy mě za to už nestáli :-) - holt jsme si říkal ok ustoupíme pružnějším a organizovanějším - mnozí mě to asi nebudou věřit ale já BONUS nehrál pro peníze nejkrásnější pocit pro mě bylo zelené tlačítko VYHRÁL JSTE !!! :-) i když je pravda, že hromadu věcí co jsme na bonusu vyhrál (křovinák, sekačku, konzole všechy výrobců, notebooky a další elektroniku) do dnes využívám a mám z těch věcí radost.

  Po cca půl ročním půstu jsme se na bonus šel znova podívat a nutno říct že jsem pomalu přestal chápat, průběh aukcí se od dob jeho vzniku úplně změnil. Na každé a to i na zlatu za 100,- sedí nějakej spodkař (často z mého starého seznamu) a dřepí tam až do padnutí - dokážu se vžít do hráče a i já některou věc 2x přeplatil jen abych aukci vyhrál a ukázal ostatním kdo je tady pánem, ale tady už něco začínalo smrdět.

  Sjel sjme aukce zpětně a vypadnul mi krásnej seznam niků je jich momentálně 142 :-). Které hrají naprosto stejně a spolu se v aukci nepotkávají. Zajímavé je i to, že tyto veleúspěšné niky vyhrají vždy 3 aukce po sobě a pak se třeba 14 dnů neobjeví. Ukažte mi prosím hráče, kterej vyhraje IPHONE za 300,- (včetně bonů), a apk jde hrát o zlato za 300,-. To vše jen potvrzuje teorii o tom že existuje nějaký počet niků (já jich eviduju 142) které někdo ovládá. Prostě naloguju nik pustím tam automat na spodek (ten soft jsem si vyrobil asi za 2 hodiny včetně odladění) a nechá to běžet a aukci vyhraje tak ho poštve na další dokdu nedosáhne limitu 3 výher. Pak se naloguje další nik a takto pořád dokola. S cca 5 notebooky jste takto schopni ovládnou celý bonus :-).

  MÁ TO ALE JEDEN HÁČEK

  Ze začátku bylo možné mít 2 niky na domácnost. Ze začátku mě to stačilo a 6 výher týdně bylo OK. Jenže pak začali otravovat kamarádi hele já bych potřeboval PSPčko, já mobil atd. Tak jsme založil niky i na příbuzenstvo :-) - ve špičce se jednalo až o 6 niků které týdně vyhrávali po 3 výhrách :-). Jenže pak přišel bonus s omezením jednoho účtu na domácnost a začali problémy. Bonus totiž hlídal IP adresy připojení - řešilo se to mobilním operátorem a tím že se člověk odpojil a připojil a IP adresa byla hnedle jiná :-), pro jistotu jsem i čistil cookies a další svinstvo. Jendou jsem na to ale zapomněl a rázem mě byl bloknutej účet. Proběhlo to velmi rychle. pravděpodobně jsme byl v jejich hledáčku a tak jen čekali až budou mít důkaz. Přece jen jsme pro ně nebyl zrovna rentabilní klient :-).

  A v tom je zakopanej pes :-)

  Kontaktoval jsem Bonus s následující otázkou:

  Jak je možné že se točí tak velké množství niků, které se evidentně znají protože proti sobě nejdou a přesto je BONUS nezablokuje. Není přece možné vyrobit 142 adres kam budou výhry odesílané.

  Odpověď byla že je vše v pořádku :-)

  A teď to co se mi honí hlavou pokud je tedy vše křišťálově čisté

  1. Bonus tuto skupinu toleruje, přestože ho vysávají na maximum. Zkuste si projít ukončené aukce v rámci jednoho týdne sečtěte bony vynásobte 8,- (a to prosím ani tolik bony nestojí) pak vemte výhry (ceny výher jsou samozřejmě nadsazené, ale pokud vyjdete z cen na zboží.cz tak se dostananete na jejich nákupku (+/-5%) a vyjde Vám že týdně by týdění ztráta byla provoz bonusu jen na výhrách stál okolo 20 - 60 tisíc. Nenašel jsem ani jeden týden kdy by byla ztráta menší jak 20 tisíc. K tomu přičtěte operátora co tam sedí (i když je pravda, že poslední dobou tak často nikdo není) a vyjde Vám že tento projekt sežere cca 100 tisíc měsíčně a negeneruje žádný zisk

  2. Na infolince mě řekli, že ztráta jim nevadí, že s tím počítají a že se jedná o dlouhodobý projekt. Pokud se podívám na leden 2009 kdy běželo i 12 aukcí v limitu do 30 sekund a přihazovalo cca 30 lidí a teď často žádná a přihazují jen spodkaři a občas nějakej chudák naivní :-( tak se jim ta dlouhodobá strategie nějak nedaří protože lidí co bonus hraje je míň a míň

  3. Fotky výherců které ukazovali skutečné hráče zcela zmizeli - blog je taky totálně mrtvej, nikdo se o to nestará což opět nenasvědčuje že by se jednalo o kvetoucí byznys

  Pokud by to vše bylo opravdu křišťálově čisté v tom případě bych chtěl manažera takového podniku osobně poznat :-).

  Vychází mě z toho jediné skupina 142 niků nejsou vyloženě roboti, ale o brigádníky, kteří sedí někde v Aši a obsluhujou přihazování - myslím že si provozovatel nedovolí toto dělat přímo v systému :-), jen nechápu jak by obhájili neodesílání výher ale i to by se dalo nějak pořešit.

  Je tu ještě jedna možnost kterou nelze vyloučit a to že se jedná o pračku peněz. Ty se nalévají z jedné strany do BONUSU a z druhé strany formou výher proudí na jedno místo k dalšímu prodeji - v ČR bych se nedivil už ničemu.

  Pro mě osobně je vztah k Bonusu rozpoluplný. Rozjezd měl skvělěj investoval v prvním půl roce určitě velkou částku - reklama na seznamu, v metru, natočenej klip a počáteční investice do výher, musel stát několik milionů. Zhruba v prosinci 2009 byl bonus opravdu výdělečný projekt, odhadem se muselo jednat o 200 - 300 tisíc. Pak ale přišel prudký pokles od cca února 2010 se začal zisk propadat až se dostal do červených čísel (v té době mě bonus opravdu hodně zajímal a statistiky jsem vedl velmi zodpověďně, ono se to vyplácelo s ohledem na další aukce, protože člověk věděl kdo a jak hraje) a cca od května přišel nástup spodkařů - náhoda ? Podle mě nutnost - počet hráčů se snižoval nikdo proti sobě moc nehrál a tak se objevily spodkaři nejdřív na nejdražších postupně ale na všem. Pokud se to vezme v globálu ČR asi není opravdu dost velký trh na provozování penny aukcí - Boom proběhnul právě díky Bonusu, který jako jediný masivně investoval v roce 2010 ale funční už není žádný.

  Bonus sice funguje, ale o tom že na něm vyhrajete si nechte jen zdát :-) nebo si připravte prkenici nebo spíš kreditku protože ta výhra bude sakra drahá :-)