Hlavní navigace

Názor ke článku Android, iPhone a Windows Mobile, tři kohouti na smetišti od admin - WM je pro mne jednoznačná volba. Kooperace mezi...

 • 1. 10. 2009 8:04

  admin (neregistrovaný) 213.29.197.---

  WM je pro mne jednoznačná volba. Kooperace mezi firemním win prostředím a WM je taková, jakou mi iPhone ani android nedokážou nikdy nabídnout.

  Prosím o uvedení nějakého příkladu jinak je to jen mlácení prázdné slámy.

  Chápu ovšem že pro někoho, kdo používá Gmail a jiné freemaily přes zastaralý POP3 nebo IMAP může pak být spokojen s Androide a je to pro něj lepší volba. Zrovna tak pro někoho, kdo používá apple, bude zase tou nejlepší volbou iPhone.

  Rozhodně se nezdá, že je POP3 nebo IMAP zastaraly, to bychom mohli prohlásit, že FTP nebo dokonce HTTP jsou zastarale a kdo je používá je uhrovitá socka. Navíc POP3 nebo IMPA nesouvisí s FREEmaily.
  Nakonec je třeba podotknout že ANDROID nepoužívá pro Gmail zádný z těchto protokolů, pravda v Androidu je i Emailova aplikace.

  Co se týče uzavřenosti/o­tevřenosti ... pro WM si dokáži ve VS napsat svoji aplikaci, a uzavřenost OS mi nemusí vadit. U iPhone nevím, zda taková cesta vůbec jde (IMHO to není tak jednoduché). Pro Android to taky jistě jde ovšem tam si nejsem jist tou "otevřeností". Jednak co vím tak úplně otevřený ten OS není (rozhodně ho nelze libovolně modifikovat) a volně upgradovat na vyšší verzi takže je to podobné jako ve WM, kde to mimochodem neoficiálně často pro různá zařízení jde.

  1. O Iphonu nevíte jak jste přiznal.
  2. Samotný OS je samozřejmě OpenSource a je tak i vyvíjen. Aplikace samozřejmě OpenSource byt nemusejí a to se týká i aplikací od Googlu.
  3. Takže máte v WM nelegální ROMku? To jste patrně zloděj.
  4. Skutečně s nahráním novějšího FW není problém, několik řad neoficiálních ROMek, které obsahují ještě nevydané úpravy jsou tomu důkazem.

  Co se táče ceny Androidu... no já osobně po té, co Google bez varování zpoplatnil Google Apps pro firmy už na hodného strýčka Google nevěřím ani za mák a podle všech kroků, které podnikají mi přijde, že postupně nějak zpoplatní vše....

  Nevím proč by nemohl Google chtít zaplatit. Navíc po mě nic nechce. Stále mám vše zdarma. Používám vlastní doménu a vlastní Google Apps.
  Nakonec i MS chce zaplatit za svoje produkty.