Hlavní navigace

Vliv internetu v informační společnosti

15. 7. 2011 13:36 (aktualizováno) Pavel Kaválek

Dobrý den,

v mém prozatím prvním příspěvku na blogu serveru lupa.cz bych se rád zaměřil na téma vlivu internetu v informační společnosti. Jedná se o téma více než aktuální a s poznatky, které z něho plynou, je třeba se zabývat poměrně důkladně.

Myšlenka založení tohoto blogu vznikla díky zvolenému tématu bakalářské práce stejnojmenného názvu na Katedře systémové analýzi Vysoké školy ekonomické v Praze. Původním cílem, kterým bylo zjistit různá hlediska pro posuzování vlivu samotného internetu, byly vybrány následující:

1) Zahlcení informacemi

2) Zábava na internetu

3) Vliv sociálních sítí na reálný život

4) Věrohodnost informací

Pro důkladnější analýzu těchto čtyř hledisek byl sestaven a snad i nápomocen dotazník na serveru vyplnto.cz, který bude doufám k vypracování praktické části BP na výše zmíněné téma vhodným pomocníkem. Žádám proto tímto všechny uživatele tohoto serveru a bloggery, kteří si prohlíží některé zveřejněné články o pomoc. Nezabere to více než 10 minut času (průměrná doba jeho vyplnění je v době psaní tohoto prvního příspěvku je dokonce necelých 6 minut) a obsahuje celkem 27 otázek. Značně mi tím ulehčíte dosažení požadovaného množství respondentů. 

Odkaz na dotazník je na následující adrese: http://vliv-internetu-v-is.vyplnto.cz/

Tímto Vám děkuji za strávený čas heo vyplněním a prozatím se s Vámi tímto loučím.

S pozdravem Kaválek

Sdílet

Žádné názory