Hlavní navigace

Vlákno názorů ke článku Jsem v Americe od gekko - Ale to se zakladal podnikatelskej ucet?? Jinak soukroma...

 • 9. 10. 2011 2:37

  gekko (neregistrovaný) ---.vodafone.cz

  Ale to se zakladal podnikatelskej ucet?? Jinak soukroma osoba, vydelecne cinna v NL, jsem to mel za deset minut. Jen mam trable s tim, neco si koupit v CR, na splatky. Jen zeme sousedici s CR, jinak si neskrtnu.

 • 2. 10. 2011 19:13

  CrayXMP (neregistrovaný) ---.alliante.cz

  Co se týče zřizování bankovních účtů, mám podobné zkušenosti. Jako společnost jsme si zřídili účet v Holandsku u Rabobank. Člověk by čekal, je to EU.. jsme registrování EU VAT plátci, s tím nebude žádný problém.

  .. kulil jsem oči nejenom já.. banka po nás chtěla doložit autorizovaný (= soudně ověřený) překlad všech zakladatelských smluv včetně valných hromad atd.. celkem to stálo asi 12.000 Kč v ČR za soudní překlad. Zřízení účtu pak již bylo pochopitelně v NL zdarma..

  P.S. a další PODRAZ se ukázal v tom, že bez KvK (Kamer van Koophandel, (obchodní komora nahrazuje náš rejstřík) s vámi NL partneři odmítají jakkoliv obchodovat a poukazování na EU nařízení a registraci k VAT nijak nepomůže ".. no ano.. my víme, ale stejně potřebujeme, abyste měli KvK registraci." - což znamená cca 18.00 EUR za založení společnosti)

  tak k tomu skvělému výsledku spěje ta slavná EU