Hlavní navigace

Vlákno názorů ke článku Ztrácí Nokia poslední zbytky soudnosti? od anonym - Ne, skutečně nehodnotím hrubý výkon tabulkových parametrů, ty...

 • 2. 6. 2012 13:14

  bez přezdívky

  Ne, skutečně nehodnotím hrubý výkon tabulkových parametrů, ty jsou zde spíše pro doplnění..

  Jak v postu píšu, používám Lumii 710 od uvedení na trh a 610tku hodnotím právě z pohledu zkušeností s vyšším modelem. A ta je prostě pomalejší než 610, v článku popisovaných činnostech až znatelně. Je prostě pomalejší. Navíc šest z osmi aplikací, které pravidelně používám, nejde na 610tku nainstalovat právě z důvodu malé paměti.

  Z toho pro mě plyne velké omezení tohoto telefonu v praktickém použití, nikoli podle papírových parametrů. A přestože tento telefon přichází s tímto handicapem, stojí totéž, co plnohodnotná 710..

 • 2. 6. 2012 12:44

  brk (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Trošku úlet, ne? Cena RAM je tak malá, že 256 nebo 512 MB nehraje roli. U cen těchto procesorů to bude asi velmi podobné. Jestliže na tom ušetřili 10% a vše ostatní je stejné, tak to stojí o 10% míň. Alespoň to případnému zájemci ukáže, že je rozumnější koupit vyšší model.

  Jinak samotný hrubý výkon HW ještě nic neříká o reálné použitelnosti daného zařízení. Zrovna vřera jsem si chvíli hrál s kamarádovým telefonem na WP7. Stejná paměť jako muj Android, stejný takt CPU, akorát já mám dvoujádro a ač nerad, tak musím uznat, že ten jeho telefon měl mnohem lepší odezvu. Nic nezadrhávalo, všechno bylo plynulé, rychlé, ..., i když měl teoreticky poloviční výpočetní výkon.

  Windows nemám ani na stanicích a na telefonu bych ho nechtěl už "z principu", ale ten systém nevypadá vůbec špatně. Já bych to nehodnotil tak kriticky jen podle tabůlkových hodnot.