Hlavní navigace

O2 neví jakou adresu má jejich poštovní server ?

27. 7. 2007 18:18 rejpavec

Nejprve musím pro objektivitu uvést, že společnost, co se dříve jmenovala SPT Telecom, nemám rád už od dob, kdy se to jmenovalo „Spoje“.

Pokud jsme připojeni přes O2 a potřebujete nastavit poštovního klienta a hledáme informace, tak se nakonec dostaneme na adresu http://www.cz­.o2.com/techzo­na/cz/navody_a_kon­figurace/e_ma­il/index.html, což je vlastně rozcestník k popisu nastavení jednotlivých poštovních klientů. Pokud používáme například MS Outlook Express a dostaneme se tedy na adresu: http://www.cz­.o2.com/techzo­na/cz/navody_a_kon­figurace/e_ma­il/ms_outlook_ex­press.html, tak se nám zobrazí stránka s popisem připojení včetně obrázků co a kam vyplnit. To je zejména pro člověka, který s nastavováním nemá příliš zkušeností vynikající pomůcka a začne tedy opisovat údaje podle obrázků. Na stránce je v obrázku uveden server příchozí pošty: pop3.iol.cz a server odchozí pošty: smtp.iol.cz. Jenže v textu je uvedeno pop.o2isp.cz a smtp.o2isp.cz.

A teď se nabízí otázka, proč to tak je. Neví O2 jakou adresu má jejich poštovní server nebo je to jen lajdáctví webmastera ?

Tento stav byl na uvedených stránkách 23.7.2007.

Sdílet