Hlavní navigace

Názor ke článku Proč používat OpenID od Tomáš Fejfar - [9]OK, jinak. OpenID chce implementovat NIC (http://jdem.cz/chtq6), což...

 • 9. 11. 2009 19:14

  Tomáš Fejfar (neregistrovaný)

  [9]OK, jinak. OpenID chce implementovat NIC (http://jdem.cz/chtq6), což je podle mně dostatečně důvěryhodný poskytovatel, pokud jde o bezpečnost dat. Techie, který má doma spuštěný POP3 a SMTP server není běžný uživatel, ale mizivé procento a nemá žádnou vypovídající hodnotu.
  Dále - proto, aby vás to "nezničilo" se vyplatí používat několik účtů - ve smyslu více než jeden - ne pro každou službu sólo.
  Ohledně toho sdílení informací - dáváte je k dispozici např.: platbou za internet svému ISP, svému poskytovateli bankovních služeb, svému zaměstnavateli, ... A myslím, že vaše rodné číslo bude bezpečněji uloženo na serverech NIC.CZ, než založené v šanonu v kanceláři firmy. Pokud by skrz e-banking někdo zjistil komu jste odeslal peníze na účet a kolik, tak by to byla nebezpečná věc, to že si tyto údaje prohlíží pracovnice na poště pokud odesíláte peníze poukázkou, to nevadí.
  Internetová bezpečnost se nesmí podceňovat, avšak se to s ní nesmí ani přehánět.

  [11]FBC je k ničemu pro rozumné použití. Člověk nemá přímý přístup ke klientově emailu a ten proxy-email je tragédie - nedá se na něj ani odpovědět, nedá se přiložit příloha, ... k ničemu. Například pro registraci do e-shopu je to nepoužitelné, pro registraci ke komentářům ke článku možná :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).