Hlavní navigace

Názor ke článku Heureka.cz aneb příběh o jedné online soutěži od Tomáš Hodboď - Přeji příjemný den a v první řadě bych...

 • 17. 6. 2008 19:09

  Tomáš Hodboď (neregistrovaný)

  Přeji příjemný den a v první řadě bych vám rád poděkoval za váš komentář k naší soutěži. Sám píšete, že pro vás jsou subjektivní názory směrodatnější a právě to byl ten hlavní důvod, proč jsme soutěž "Napiš recenzi a vyhraj" uspořádali.

  V soutěži na Heurece jsme se rozhodli brát jako hlavní kritérium počet recenzí především proto, že toto měřítko lze nejlépe vyhodnotit a je naprosto průkazné. Nemile nás v průběhu soutěže překvapili uživatelé, kteří se snaží pravidla soutěže obejít kopírováním recenzím, a proto musíme před vyhlášením soutěže všechny přidané recenze zkontrolovat a odměnit nejlepší uživatele, kteří hráli opravdu fér.

  Před začátkem soutěže jsme diskutovali o tom, zdali by opravdu nebylo lepší uspořádat soutěž o nejlépe napsanou recenzi. Tento nápad však zatím ztroskotal na tom, že vyhodnocení "nejkvalitnější" recenze by mohlo být subjektivní a mohl by se setkat s vlnou připomínek od soutěžících. Na druhou stranu nechat o kvalitě recenzí rozhodnout uživatele je zase problematické z hlediska ochrany před hlasováním podvodníků a robotů.

  Přesto jsme tento nápad k ledu neposlali a v jedné z dalších soutěžích se ho budeme snažit zrealizovat.