Hlavní navigace

Názor ke článku Zivot s linuxem. Upgrade Ubuntu na 10.04 - konec Galeonu a problem se zvukem od Andy - Mám notebook HP 550, který jsem si vybíral...

 • 2. 7. 2010 15:33

  Andy (neregistrovaný)

  Mám notebook HP 550, který jsem si vybíral s ohledem na kompatibilitu s Linuxem, a nemám ani po upgradu na Ubuntu 10.04 žádný problém. Snad jen jako by se teď větráček chladiče CPU stále točil na plné obrátky. Předtím se rychlost měnila.

  Česká televize nepoužívá Flash, protože společnost Kit Digital, která po technické stránce vysílání zajišťuje, používá technologie Microsoftu a celý server běží na IIS. Logicky pak také používají Microsoftí kodek.
  Potíž je v tom, že (jak jinak) mimo Windows vysílání funguje jen s problémy. Konkrétně není možné v Linuxu v žádném přehrávači video posouvat. No alespoň, že se spustí. Dříve byl problém i v tom.
  Příčina je nestandardním uložení záznamu. Zřejmě je potřeba pro rozluštění umístění videa nějaká Windowsí knihovna, nebo funkce. Ach jo! Opravdu mě vadí, že státní a mnou placená Česká televize vysílá po internetu plnohodnotně jen koncesionářům s OS od Microsoftu. Přitom by stačilo používat STANDARDNÍ technologie. Pak se nám Linuxákům divíte, že na Microsoft nadáváme.
  Pravdou je, že snad cokoli od Microsoftu funguje bez problémů jen s (předraženými) produkty Microsoftu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).