Hlavní navigace

Názor ke článku Kolik stoji prezidentske volby v CR od Flasi - Kolik vám je proboha, že máte takové nápady? Podstatné...

 • 11. 2. 2008 15:27

  Flasi (neregistrovaný)

  Kolik vám je proboha, že máte takové nápady?
  Podstatné už napsal [9]. Já ale třeba ještě dodám - fakt chcete založit volby na tom, že soukromý komerční subjekt není blázen, aby je ovlivňoval? Co má znamenat to ověření mého hlasu na webu? Jako když vyhraje někdo, kdo se mi nebude líbit, tak budu moci prohlásit, že jsem hlasoval jinak, než je na webu a volby tak zpochybnit? Nebo když bude na webu skutečně něco jiného, než co jsem volil, tak se to bude ignorovat s tím, že chci beztak jenom účelově zpochybnit volby?
  Navíc na [7] jste vůbec neodpověděl. Korupce v klasických volbách je značně obtížná, protože musím volit osobně a tajně, takže nikdo nemá šanci zkontrolovat, jak jsem vlastně volil. Zatímco u vašeho systému to sice můžete zakázat, ale nikdy nezabráníte tomu, aby hlasoval ten kupec.
  Demokracie holt něco stojí. A víceméně nesmělé pokusy o digitalizaci voleb se nezdájí nějak moc levnější, než ta klasická papírová metoda. Ale pořád je to pro státní kasu nejlepší řešení, protože málokterý diktátor je osvícený a neosvícená diktatura je mnohem dražší, než pár dní jednání parlamentu navíc, nebo jedna papírová veřejná volba prezidenta.