Hlavní navigace

Názor ke článku Překvapení ze země paradoxů od Petr Šnajdr - [7] Pro přehled se stačí při větších událostech...

  • 22. 2. 2008 11:08

    Petr Šnajdr (neregistrovaný)

    [7] Pro přehled se stačí při větších událostech podívat co o nich píší jinde. Jinak je, alepoň pro mě čínský internet docela nudný. Sleduji spíš technologické novinky v oblasti IT, kterých mě přije, že v číně moc není, ale občas lze narazit na zajímavé věci ohledně čínského vesmírného programu, zajímavé pohledy na vztahy s USA, věci ekonomického rázu apod.

    Oproti tomu třeba japonský Internet je zajímavý hlavně vývojem mobilních technologií, to je také jiná planeta. Na ruském internetu se dají zase najít zajímavé politické a vojenské analýzy. Třeba to jak popisovala média potenciální scénář útoku Ruska na americkou základnu u nás v podstatě vůbec nedávalo smysl, ale tam se dal najít celý nezkreslený scénář, který vysvětloval za jakých okolností by to pro Rusko byla v podstatě jediná možnost, mělo to hlavu a patu a dávalo to smysl.

    Ostatní potenciální země jsou pak už hodně jiné a nebo informačně nezajímavé, ale záleží o co se zajímáte. Svého času jsem se díval na některé jihoamrické servery. To že někde v pralese bylo objeveno sídlo zaniklé kultury (prostřednictvím satelitu) se sem nedostalo, ale bylo to zajímavé. Případně věci týkající se ochrany přírody atd..