Hlavní navigace

Pražský okruh na Internetu

13. 2. 2006 10:11 (aktualizováno) Petr Šnajdr

Vlastně to není žádná novinka. Že se staví okruh kolem Prahy ví snad každý, ale překvapilo mě kolik lidí nemá konkrétní představu jak bude vypadat, kudy povede a co to bude znamenat pro jejich každodenní dojíždění do práce. Přitom na Internetu jsou pro rámcovou představu až téměř luxusní informace.

Most za Radotínem

Uvědomil jsem si to při jednom návratu z Moravy, kdy Ire řídila a já tudy měl čas na rozumování. Na to, že je to i její nejpalčivější problém, věděla žalostně málo i když se ji to dotýká velice intenzivně.

Přitom křižovatka „Strakonická“, která se nám oběma staví do cesty je asi nejsložitější křižovatkou celé trasy. To už stojí za pozornost.

Na Internetu jsou dvě místa, která poskytují zajímavé informace o tom jak bude budoucí okruh Prahy vypadat. Autorem jednoho je Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), k autorství druhého se hlásí Sdružení pro výstavbu silničního okruhu kolem Prahy jehož součástí je zřejmě i ŘSD. Materiály na obou webech vychází zřejmě ze stejných zdrojů a vzájemně se doplňují.

Nejzajímavější částí, obou webů jsou (nutno podotknout, že prakticky shodné) vizualizace. A tak se můžete pokochat například mostem nad Slavíčím údolím za Radotínem (viz. obrázek výše) a nebo mostem přes Vltavu, který bude součástí stavby 519 na severu Prahy (viz. obrázek níže).

Stavba 519

Velice zajímavé jsou i animace, které jsou jako instruktážní filmy k jednotlivým částem stavby. Myslím, že oba weby stoji za pozornost všech, kteří v Praze žijí a nebo do ní dojíždí.

Musím říci, že jako budoucí uživatel těchto staveb jsem byl těmito weby velice mile překvapen.

Více najdete zde:

Sdílet