Hlavní navigace

Názor ke článku Nahý císař aneb jak mi Google nic nenašel od Petr Šnajdr - [16] No možná, že opravdu hledat neumím a...

 • 21. 9. 2007 15:58

  Petr Šnajdr (neregistrovaný)

  [16] No možná, že opravdu hledat neumím a po té co jsme se prohrabal tunami výsledků z eShopů jsem zrovna výběru cyklistické přilby nevěnoval dost pozornosti a jsa Googlem znechucen to nechal až na obchod a pak to samozřejmě asi těžko Google můžu vyčítat, ale v některými věcmi bych nesouhlasil:

  1. Konzultace nebyla půl hodinová, ale na asi 5 mninut a to hlavně díky tomu, že jsme věděl co chci (limit ceny, terén, pravidelnost i delku tras atd.). Dovolím si tvrdit, že správné kolo jsme dostal v první minutě apak s jen ujišťoval, že tomu tak je. Oproti bezradnosti z eShopů prodávající kola to byl velký posun.

  2. Pokud se týká kola, které není "hypermarketového typu", tak se domnívám, že jeho koupi nevyřeší sebelepší shop systém. Kolo se prostě přes Internetu nekupuje a to jsme kupoval v podsatě ještě relativně levné kolo. Ale docela by mě zajímalo v čem spatřujete ten rozdíl mezi kvalitními a ostatními shop systémy?

  3. V ostatních věcech mi Google opravdu nepomohl a je otázkou zdali ty informace na Internetu opravdu prostě jen nejsou a nebo nejsou v Google zaindexované. V podstatě se ale kloním k názoru [2], že některé specifické informace jsou na Internetu ve velice plytké podobě a nebo zašité tak hluboko, že je žádný fulltext nevyhrabe a nebo před tím zobrazí 10 stránek z pohledu toho co hledám nerelvantních výsledků z eShopů.