Hlavní navigace

Názor ke článku Mravenci - tak trochu jiná civilizace od Petr Šnajdr - [1] Děkujiza doporučení. V obdobném duchu jsme viděl...

  • 25. 8. 2007 23:16

    Petr Šnajdr (neregistrovaný)

    [1] Děkujiza doporučení. V obdobném duchu jsme viděl doporučení na knihu bernarda Webera - Mravenci. V knihkupectvích jsem ji viděl asi tak před půl rokem, ale teď už jsem ji nenašel, takže zbývá cesta objednat si ji přes Internet, což asi udělám :-)

    Zde je anotace:

    Dávejte pozor, kam šlapete! Během několika vteřin, které potřebujete k přečtení tohoto odstavce, se narodí 40 lidí... a 700 milionů mravenců. Malí, pro nás takřka neviditelní, a přesto úchvatní tvoři vytvořili od doby, kdy se před stovkou milionů let na Zemi objevili, zcela dokonalou a všestranně fungující civilizaci. Budují města a federace, bojují o území, společnými silami odrážejí útoky vetřelců a predátorů. Zakládají houbová políčka nebo mšičí farmy a svá hnízda dokážou utkat z listí. Vyznávají kastovní systém a některé druhy si otrokářským způsobem podrobují jiné. Přestože představivost lidí vždy s oblibou hledala paralelní světy po nejrůznějších koutech vesmíru, na fantastickou existenci těch, kteří žijí v poloskrytu pod našima nohama, se zapomínalo. Jsou mravenci anarchisté, roajalisté anebo se jejich organizace blíží totalitnímu zřízení? Jak chápou čas? Co o nich vlastně víme? A vědí oni o nás? Werberův román Mravenci bývá právem označován jako realistická sci-fi: to nejúžasnější je na něm právě to, co je skutečné. Po jeho přečtení už nikdy nebudete vnímat svět tak jako dosud - stejně jako hrdina knihy, nezaměstnaný pařížský zámečník Jonathan Wells, který po svém excentrickém strýci zdědil suterénní byt a tajemné varování: Hlavně nikdy nechoď do sklepa!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).