Hlavní navigace

Názor ke článku Microsoft: boj o reklamu nebo budoucnost? od Miloslav Ponkrác - Článek je pěkný, ale přeci jen je z...

  • 27. 2. 2008 18:46

    Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

    Článek je pěkný, ale přeci jen je z něj cítit zoufalé přání autora článku pohřbít Microsoft. A nejsem si jistý, nakolik některé myšlenky jsou psané podle toho.

    On Microsoft seděl na rozcestí už vícekrát. Třeba v době kdy vydával Windows 95 bylo Microsoftu hodně úzko. Projekt Chicago - jak se projektu vydat první 32 bitové Windows pro lid nazýval byl pro MS klíčovým. MS si uvědomoval, že tehdy poprvé vstoupí na území, kde má konkurenci skutečných 32 bitových OS - a pár jich kolem bylo. Nová 32 bitová Windows zvaná Chicago se vyvíjela dlouho a sám Bill Gates 4x nechal téměř hotový produkt zahodit a psát znovu, protože nebyl takový, jaký by si ho představovali. Nakonec MS zvítězil tím, že jejich hotový produkt Chicago - Windows 95 byl levný, běhal na běžné konfiguraci počítačů tehdejší doby (což jiných 32 bitovým systémům nestačilo) a Linux v té době tehdy byl ve stavu, kdy jeho konfigurace znamenala řadu měsíců učení a čtení mnohamebajtových howto.

    Stejně tak odmítnutí nabídky MS od Yahoo není jisté - Yahoo je teď žalováno vlastními akcionáři za tento krok, stejně tak jako jsou žalovány a proklepávány kroky manažerů Yahoo, kdy si chrání svoje koryta - například rychlé podepisování smluv vyššího managementu, kde si zajistí velmi lukrativní zlaté padáky v případě vyhození, o jejichž výši se vám tají dech i pokud jste zvyklí na velmi korupční poměry. Je naivita si myslet, že manažeři Yahoo něco dělají z nějakého přesvědčení. Ale tahle fakta se asi autorovi článku moc nehodí.