Hlavní navigace

Názor ke článku Houstne, chybí nám lidi! od Petr Šnajdr - [1] "A napadlo vás, že vaše požadavky jsou...

 • 13. 11. 2007 10:20

  Petr Šnajdr (neregistrovaný)

  [1] "A napadlo vás, že vaše požadavky jsou v rozporu se zákony příčinnosti?".

  A které požadavky to jsou, když je článek obecný a neřeší žádnou konkrétní pozici? :)

  Např. pro Libimseti.cz nyní hledáme programátory. To je krásná pracovní pozice u které nevadí pokud uchazeč nemá v CV uvedenou praxi, je po škole nebo ji nedokončil apod. Důležité je, aby byl schopen demonstrovat, že má jako programátor nějakou budoucnost.

  V principu, ale nevadí nejenom to, že školu nedokončil, ale třeba i to, že ji aktuálně studuje, dokonce jsme schopni školu za definovaných podmínek financovat.

  Jde o podstatu věci, ne o formalismus. Nadruhou stranu musíte i vy připustit, že to je jistá investice, která se může vrátit a nebo nemusí. To by ale asi nevadilo, s tím do toho jdeme, ale problém je, že zaučit programátora po škole není na 2 měsíce, ale tak na rok, možná i víc.

  "Jenomže s vámi manažery je to těžké", to je sice usměvná, ale poněkud tendenční věta. Přijmout šikovného a talentovaného člověka není problém vždy i když nemá praxi. Někdy je těžké jak ten talent poznat a neutopit se v nákladech z neúspěšných pokusů a nepřijít o mnoho času. Ale to riziko umíme přijmout, nicméně do určité míry. Např. člověk, který doteď dělal bagristu, prakticky nemá co předvést a tvrdí, že se vše naučí - opravdu byste mu dal své osobní peníze a důvěru?

  [2] Nějak tak to je. Nic není černobílé a někdy to jde a dělá se to a někdy to nejde. Pokud potřebujete člověka seniorského typu, který má vést ostatní lidi, holt tu praxi musí mít atd. S tím se nedá moc dělat.

  [3] No ptát se na praxi je logické a asi by bylo divné, kdyby se vás na to někdo neptal. Druhá věc je zdali to znamená automatické odmítnutí. Pokud ano, je divné že ony firmy si to nedokázaly přečíst již ve vašem CV.

  [5] Ale nedivil, taky jsem ji studoval :-)