Hlavní navigace

Názor ke článku Atlasu se daří a je v zisku od Petr Šnajdr - [3] Děkuji za gratulaci za všchny, kteří pro...

 • 1. 3. 2007 11:28

  Petr Šnajdr (neregistrovaný)

  [3] Děkuji za gratulaci za všchny, kteří pro Atlas něco dělají a podílejí se na tom, že se posuváme kupředu.

  [5] Soudruzi nedělají chybu, soudruzi převzali na jaře roku 2006 Atlas v nějakém stavu a nyní řeší jak nastavit jeho zdravý růst. Ten bohužel nemůže začít na hodnotách, které má market leader, kterým Seznam dozajista je. V tuto chvili je důležitý trend.

  [6] Atlas udělal historicky hodně chyb, které ho přišly hodně draho a stály ho druhé místo a s tím i hromadu peněz. Seznam má výhodu v tom, že se mu podařilo udržet kontinualitu vývoje. Atlas v podstatě začal znova na jaře 2006 na zbytcích toho co zůstalo po "úspěších" minulých let. Startovací pozice možná byla horší, ale nebyla ztracená a teď se to začíná ukazovat. Zatím máme ještě hodně práce, ale v plné míře se to projeví ještě v tomto roce.

  [7] O tom jak daná společnost hospodaří to nevypovídá vůbec nic. Ona i společnost ve ztrátě může být celkem zdravá. Na to aby jste to mohl posudit musíte vědět víc než jen obrat a zisk. Nakonec kauzy typu ENRON apod. jsou asi tím nejlepším extrémním případem.

  [8] Hodně nákladů (a nejenom výnosů) je svázáno s rozsahem toho co děláte. Např. náklad na jednu emailovou schránku může být přibližně stejný, ale celkové náklady budou již v jiných poměrech.

  Jinak pokud víte, jak to nakonec sám naznačujete, jak Atlasu zajistit větší a rychlejší růst , pak mi pošlete svůj telefon na snajdr@atlas-as.cz a rád se s Vámi sejdu, případně nejenom já. Jinak pro vaši informaci, AOL nám žádnou reklamu neplatí, vše financujeme z vlastních zdrojů.

  [9] Pokud vím tak ne, na rejstříku jsou ale nějaká data dostupná z minulých let.

  [10] Ano, také jsem si všiml toho růstu. iDNES jsem tam nepřidal z jiného důvodu a to, že se jedná o převážně zpravodajský server jehož návštěvnost koreluje s trochu jinými vlivy než u klasického obecného portálu pro který je zpravodajství jen doplňkem. Každopádně Vám gratuluji k úspěchu a jelikož mám v plánu napsat nějakou podrobnější analýzu vývoje velkých internetových serverů za asi tak rok zpětně, tak se zcela určitě zastavím i u vývoje návštěvnosti iDNESu.