Hlavní navigace

Názor ke článku Internetové diskuse a Prolux Consulting: tady končí prdel od J. M. - Držím vám palce v případném odvolání, doufám, že...

  • 18. 3. 2010 23:24

    J. M. (neregistrovaný) 85.207.41.---

    Držím vám palce v případném odvolání, doufám, že to nenecháte být, protože tohle rozhodnutí je vážně skandální.

    Navíc je založeno na evidentním nepochopení významu těch vět. Ve větě "Prolux lže jako svině" se Proluxu nenadává do sviní ani se nepřirovnává ke svini, nýbrž se říká, že hodně lže. Protože výraz "jak svině" je v hovorové češtině úplně běžně používáné ustálené slovní spojení, znamenající "hodně" (např. "mám hlad jak sviňa"), a je neutrální, tedy nemá ani kladný, ani záporný význam (můžu třeba říct "vypadáš dobře jak sviňa"). Stejně tak ve větě "já husa jsem jim naletěla" se nikomu nenadává do hus, to je pouhá sebekritika.

    Takže v případném odvolání bych se rozhodně zaměřil na jazykový rozbor těchto vět a jejich významu. Klidně i s přizvaným expertem na český jazyk. Je úplně evidentní a podle mě snadno prokazatelné, že pan soudce Jirsa vůbec nepochopil jazykový význam těch vět. Slovo svině je například spisovné, a na větě "já husa jsem jim naletěla" není vulgárního ale opravdu vůbec nic.