Hlavní navigace

Názor ke článku Český účetní rada od ing. Jiří Nachtman - Pro Renu a ostatní poškozené. Byl jsem 28.1.2009 počtvrté...

 • 19. 2. 2009 14:26

  ing. Jiří Nachtman (neregistrovaný) 195.113.87.---

  Pro Renu a ostatní poškozené.

  Byl jsem 28.1.2009 počtvrté na MV ČR, oddělení sdružování. Likvidátoři KÚPIA a ICÚP dosud jmenování nebyli. Zjistil jsem alespoň, že má žádost, abych byl informován o jejich jmenování (poslaná mailem) je založena ve složkách. Nevím, kdo nebo co tomu jmenování brání, ale pokusím se, abych se to dověděl.

  Dne 17.2.2009 jsem byl opět u Městského soudu v Praze 2, ve Spálené ulici. Tentokráte již jako svědek. Možná to bylo k ničemu (soud už má informace odjinud), ale nemohl bych se na sebe podívat do zrcadla, kdybych to neudělal.

  Rozdíl mezi mými mzdovými nároky za odpracovaných několik měsíců a třemi minimálními mzdami jsem "odepsal" již v polovině roku 2005 po poradě s advokátem - strýcem mého bývalého kolegy z fabriky. Povedlo se mi (počínaje koncem roku 2005) ještě dohodnout s ICÚP částečné započtení mé pohledávky (nedoplatek mezd) a závazku (svěřené pracovní pomůcky) podle občanského zákoníku. Takže jsem nemusel vracet svěřený mobilní telefon s nabíječkou a zablokovanou telefonní kartu. Stačilo k tomu napřed vyzvat druhou stranu, aby mi sdělila, zda na těch věcech neváznou práva tzv. třetích osob. Odstupné jsem taky oželel.

  Kdybych průběžně zapisoval, kolik peněz mne stály kopírovací služby, občasné výdaje v internetových kavárnách (pokud bylo nutné něco spěšně sdělit kolegům a kolegyním) a literatura potřebná k tomu, abych podal návrh na prohlášení konkursu a k obraně mé osoby i ostatních kolegů, na které jsem postupně získával spojení, tak bych taky dospěl k podobně neradostnému zjištění jako Rena. Ztrátu času raději ani nepočítám. Právník mne přišel jen na lahev lepšího vína, takže tady jsem "ušetřil". Právníkovu synovci jsem předtím jednou také pomohl, takže to byla tak trochu protislužba.

  Protože mí bývalí kolegové a kolegyně na několika www stránkách zveřejnili mé soukromé číslo na mobil (732 900 716), tak se mi ozvalo i pár poškozených podnikatelů. První dva mne kontaktovali už v dubnu 2005 ještě na služební mobilní číslo, které si zjistili na www.icup.cz. Některé poškozené firmy se sice domohly částečné náhrady škody prostřednictvím exekucí (viz odkazy na internetu), ale je vidět, že procento náhrad vůči částkám škod není nic moc.

  K mým příspěvkům, které se týkali sledování soudních líčení, uvádím, že jsem chtěl a stále chci, aby o nich věděli i ostatní poškození i další veřejnost. Každý poškozený (i ten který nepodal trestní oznámení nebo žalobu) si aspoň mohl a stále může rozmyslet, zda chce nějak pomoci, aby se "dal průchod spravedlnosti". Myslím si, že obě soudní líčení jen tak brzy neskončí. Takže ti co váhají, mají stále možnost. Se zjišťováním těch termínů začal pan Sofr Hunter v příspěvku č. 53 a přidali se i další diskutující - já vás všechny za to chválím a na dálku zdravím. Je mi samozřejmě jasné, že pražáci a liberečáci mají jednodušší a laciné, když chtějí jít ve svém městě k příslušnému soudnímu líčení (z těch o nichž tu byla zmínka). Kdyby se mi naskytla možnost svézt se s někým do Liberce, tak bych tam alespoň chtěl podat ruku místním novinářům a lidem z liberecké pobočky TV Nova, kteří o tom čas od času informují veřejnost. Jako svědek bych to toho už nic nového nepřinesl. Poškození podnikatelé, které jsem měl příležitost poznat, se určitě brání, jak mohou. Jsem zvědav, jak to celé nakonec dopadne.