Hlavní navigace

Názor ke článku Český účetní rada od Bartoloměj - Dobrý den všem, kteří bojují touto diskusí s...

 • 23. 1. 2009 14:52

  Bartoloměj (neregistrovaný) 195.113.180.---

  Dobrý den všem, kteří bojují touto diskusí s podvodníkem Josefem Šofrem

  V dřívější verzi této diskuse byly v některých příspěvcích zveřejněny v úvodním řádku odkazy na webovou stránku či mailovou adresu účastníka diskuse. Správce těchto www.stránek udělal od jistého data jejich úpravu. Pokud jste si tyto odkazy někam nepoznamenali, pak je zpětně již asi nezjistíte. Správce těchto stránek vám je nejspíš neposkytne. Místo toho teď příspěvky (i ty, které byly napsány před uvedenou úpravou) začínají úvodním řádkem, který končí slovem "napsal". Pokud před tímto slovem není podstatné jméno v mužském rodě, pak celý úvod vyzní poněkud komicky (např. 51. ... Pardubice napsal, 94. ... to je jedno napsal, 106. ... Jana napsal).

  Příspěvek č. 57 chtěla autorka začít nadpisem "podvodník". Dobře myšlený čin se promítl do úvodu, který zní "21. 11. 2007, 16:02 podvodník napsal:". Možná, že se některé slabší povahy poté, co dočetly nadpis toho 57. příspěvku, mohly vyděsit. Naštěstí je z obsahu článku patrné, že jej napsala žena, která sama sebe zařadila do tábora poškozených (činností Josefa Šofra). Ani já i další přispěvatelé se mnohdy přesně nevyjadřovali a museli své příspěvky později opravovat a doplňovat. Případně opravovali příspěvky jiných. Za sebe se proto ještě jednou omlouvám za své překlepy a jiné "kiksy".

  Je mi jasné, že mnozí z nás píšeme své příspěvky ve chvatu, popř. i v afektu či zděšení z toho, jak v ČR funguje systém na odhalování podvodníků. V TV jsou pravidelné pořady zaměřené na tyto informace pro veřejnost (Občanské judo, Černé ovce, Na stopě, Zápisník reportérů atd.). V jednom z těchto pořadů byl nedávno příspěvek o podvodníkovi, který v různých okresech sliboval důvěřivcům obstarání (mírně ojetého ?) auta ze zahraničí za levnější cenu. Podvodník jen inkasoval zálohy a nic nezařídil. Přitom už za stejnou věc seděl dříve ve vězení. Částečné se to podobalo případu Josefa Šofra - liší se to ale v tom, že Šofr odebíral zboží a neplatil, zatímco ten druhý podvodník inkasoval peníze a nedodával zboží. Reportéři zpovídali jednoho státního zástupce. Padla tam m.j. otázka, jak je možné, že instituce, které mají na starost boj proti kriminalitě, nevědí o tom, že dotyčný pachatel už byl za stejnou věc trestán. Vrcholem příspěvku byly kamerou natočené pokusy jedné poškozené (a poté i reportéra) podat trestní oznámení na policejní stanici, která byla v jiném okrese než v tom, kde se odehrál trestný čin. Ačkoli ze zákona vyplývá právo občanů podávat trestní oznámení na kterékoli policejní stanici, někteří policisté na to mají svůj "názor" a odkazují poškozené jinam.

  Apeluji proto na všechny poškozené a naštvané přispěvatele a prosím je o toto:

  1) Napište si svůj příspěvek (hlavně je-li delší) napřed do textového programu (např. Word).
  2) Použijte funkci "Kontrola pravopisu".
  3) Zkontrolujte si logickou návaznost jednotlivých sousloví, vět i odstavců.
  4) Pokud můžete, dejte svůj příspěvek přečíst někomu blízkému, než jej přidáte do komentářů.

  5) Postup dle bodu 4 vynechte, pokud máte dojem, že se "hraje o čas" - např. jde-li o termíny soudních řízení, které jdou někdy zjistit z internetu až na poslední chvíli.

  6) Uložte si v textovém programu váš příspěvek. Pokud zrovna píšete na svém počítači, stačí uložení na plochu. Pokud píšete na cizím počítači, pak uložte svůj příspěvek na nějaký přídavný paměťový nosič - leckdy lze použít i mailovou schránku (v níž to můžete uložit - nejlépe jako rozpsanou zprávu). Má to výhodu pro případ, že by váš příspěvek nebyl zveřejněn, např. z důvodů ze strany správce www stránek (příliš vulgární text, evidentní nepravdy, návod k trestnému činu apod.).

  7) Poté zkopírujte z textového programu text příspěvku do tabulky "Přidej komentář".
  8) Zkontrolujte v tabulce "Přidej komentář", jak se váš příspěvek vložil.
  9) Nakonec klikněte myší na ikonu "Přidat komentář".

  Výše uvedený postup jsem v tomto příspěvku sám ještě nepoužil, ale slibuji všem, že v dalších svých příspěvcích budu postupovat podle něj. Jde o to, abychom omezili příčiny k posměchu ze strany podobných individuí jako je Mirek Sluka z Prahy (viz jeho příspěvek
  č. 84). Ačkoli argumentoval tím, že se většina z nás schovává za různé přezdívky (či křestní jména),zůstal také anonymní, protože Mirků Sluků z Prahy bude asi víc - osobně nevěřím, že použil své pravé jméno. Možná zabráníme napříště i "blábolům" a pochybným argumentům, jaké uvedla ve svém příspěvku č. 77 jistá Evička - ačkoli i takové příspěvky jsou zajímavé, protože ukazují, jakými podivnými cestami se ubírá myšlení některých lidí. Děkuji těm, kteří oddělili "plevy od zrna" a varovali ostatní před možnými úmysly pisatele příspěvku č. 23 - jednalo se buď o Josefa Šofra nebo nějaké s ním spřízněné osoby. Pokud se uchýlíte k vulgárnějším výrazům, tak vás plně chápu a schvaluji to. Mějte se dobře.