Hlavní navigace

Názor ke článku Uzavřené formáty Microsoftu jsou zlo, které je potřeba regulovat od Lukas - To [24]: "Totalni nesmysl. Nikdo nebude vytvaret ctecku kvuli...

 • 30. 5. 2007 23:16

  Lukas (neregistrovaný)

  To [24]:
  "Totalni nesmysl. Nikdo nebude vytvaret ctecku kvuli nejakemu zastaralemu dokumentu, a studovat obsahlou specifikaci. Ani vy ne."
  Nebude to spíš o tom, že v případě uzavřeného dokumentu nebude mít ani možnost se o nějakou čtečku pokusit? Nehledě k tomu, že pokud někdo bude chtít, za řekněme dvacet let, přečíst takový soubor, tak k tomu bude mít pořádnou motivaci, takže takovému člověku /firmě, organisaci/ ani nic jiného nebude zbývat a software si vytvoří.
  Autor to samozřejmě ve svém článku naprosto vystihl, jen je smutné, že si většina diskutujících neuvědomuje, že svým lhostejným přístupem k používání uzavřených formátů nijak nenutí stát a jeho instituce přehodnotit svůj postoj k nim. Bude je tak i nadále upřednostňovat a stále tak nepřímo nutit občany k nákupu jistého softwaru od jisté firmy.
  Je štěstí, že existují alternativy a naopak smůla, že jsou lidé pasivní k faktu, že to jsou oni, kteří na to nakonec doplatí (nebo přesněji - zaplatí).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).