Hlavní navigace

Názor ke článku Více reklamy v RSS! od jilm - [2]: Demokratické ve smyslu svobodné, rovné, volné, bez...

 • 19. 2. 2006 12:28

  jilm (neregistrovaný)

  [2]: Demokratické ve smyslu svobodné, rovné, volné, bez ohledu na finanční možnosti čtenáře. To snad není tak úplně mimo, imho se dneska tohle slovo používá i v tomto významu. Pokud ne, tak si tam prosím dosaďte tato.
  [2], [5]: To není zcela fér srovnání. Pokud si vypnete flash nebo třeba i obrázky vůbec, je to v pořádku. Vypínáte nějakou technologii, která je na stránkách použita také k reklamě. Pokud si však dáte blokovat pouze ty obrázky a ten flash, které jsou reklamní, pak už jednáte ne zcela čestně.
  [3]: Možná by to tak bylo nejlepší.
  [7]: Ne, ale pokud na filtrování použijete nějako jako TiVo, pak asi tak trochu ano.
  [10]: Přesně tak. Nenávidím to procházení desítek webů s nejrůznějším designem a strákturou. Agregování všech článků na jednom místě v jednom uživatelském prostředí by bylo mimořádně použitelné, pohodlné a čas šetřící.
  rony: Nevím, jestli je RSS náhrada za sémantický web. Každopádně si však myslím, že osekávat jej jenom na notifikátor nových zpráv je málo.

  Od článku očekávám jeho text. Nezajímá mne logo, menu, odkazy tam či onam. Akceptuji reklamy, protože bez nich by ten text vůbec nevznikl. Proto nechci chodit na desítky různých webů, chci veškeré zpravodajství na jednom místě.

  Google Reader je v téhle věci velice pohodlný. Argument, že v RSS můžete mít stovky článků, ze kterých si jen vyberete ty, které si pak přečtete na stránkách autora je zbytečný. Pokud natáhnete do čtečky celý článek, žádné zahlcení vám nehrozí. Jedním zmáčknutím "j" jdete dál.