Hlavní navigace

Názor ke článku Pro zastánce ořezaných RSS od carnero - [11] Nevím jak Ty, ale ne všechno, co...

 • 8. 8. 2007 14:08

  carnero (neregistrovaný)

  [11] Nevím jak Ty, ale ne všechno, co mi přistane v RSS čtečce čtu. A až to, co mě zaujme (podle toho, kolik je času na čtení, jakou mam náladu, nebo co mě právě zajímá) podle perexu si otevřu, stáhnu celé a přečtu. Na počítači nebo mobilu. Jenže u mobilu je rozdíl, zda ten zbytek (který mě aktuálně nezajímá) je pár řádků, nebo pár mega.

  [13] To není problém mobilních RSS čteček, to je problém přístupu autorů. RSS je napsané s nějakým účelem, mobilní čtečky (resp. jejich uživatelé) tento účel, na rozdíl od desktopových, dodnes potřebují nebo alespoň ocení. A je docela rozdíl, zda si do PDA stáhnete jeden web (dejme tomu mega) nebo čtyřicet článků (čtyřicet mega?). To je zatracený rozdíl i na průměrném připojení běžného počítače.

  Nemluvě o tom, že tím zmízí to, co bylo na RSS krásné: možnost si mezi hromadou dnešních článků vybrat ty zajímavé... _rychle, snadno, přehledně_. To už to rovnou můžu hledat proklikáním bookmarků a RSS zase zapomenout.

  Minimálně bych, jako autor webu, alespoň nabídnul obojí... krátké i kompletní, nechť si uživatel vybere, co má raději. Ale pohřbít celé RSS protože se mi zdá to, proč vzniknulo, malicherné?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).