Hlavní navigace

Názor ke článku Pro zastánce ořezaných RSS od carnero - [11] Nevím jak Ty, ale ne všechno, co...

 • 8. 8. 2007 14:08

  carnero (neregistrovaný)

  [11] Nevím jak Ty, ale ne všechno, co mi přistane v RSS čtečce čtu. A až to, co mě zaujme (podle toho, kolik je času na čtení, jakou mam náladu, nebo co mě právě zajímá) podle perexu si otevřu, stáhnu celé a přečtu. Na počítači nebo mobilu. Jenže u mobilu je rozdíl, zda ten zbytek (který mě aktuálně nezajímá) je pár řádků, nebo pár mega.

  [13] To není problém mobilních RSS čteček, to je problém přístupu autorů. RSS je napsané s nějakým účelem, mobilní čtečky (resp. jejich uživatelé) tento účel, na rozdíl od desktopových, dodnes potřebují nebo alespoň ocení. A je docela rozdíl, zda si do PDA stáhnete jeden web (dejme tomu mega) nebo čtyřicet článků (čtyřicet mega?). To je zatracený rozdíl i na průměrném připojení běžného počítače.

  Nemluvě o tom, že tím zmízí to, co bylo na RSS krásné: možnost si mezi hromadou dnešních článků vybrat ty zajímavé... _rychle, snadno, přehledně_. To už to rovnou můžu hledat proklikáním bookmarků a RSS zase zapomenout.

  Minimálně bych, jako autor webu, alespoň nabídnul obojí... krátké i kompletní, nechť si uživatel vybere, co má raději. Ale pohřbít celé RSS protože se mi zdá to, proč vzniknulo, malicherné?