Hlavní navigace

Názor ke článku Google Talk i na vaše stránky + je Radim Hasalík doménový spekulant? od jilm - A funguje Meebo skutečně takto? Já myslel, že...

  • 15. 3. 2007 11:13

    jilm (neregistrovaný)

    A funguje Meebo skutečně takto? Já myslel, že se spíše jedná o jakýsi kontaktní formulář, jak lidé mohou kontaktovat Vás, nikoliv obecný IM klient.

    Marek Prokop: Nepropojenost s vlastní databází uživatelů je určitě velkou ránou použitelnosti. Nejsem si jist, jak je to v případě Gmailu pro vlastní doménu, jestli je nutné manuálně zakládat každou schránku, nebo to přes API automaticky napojit na nějaký mechanismus. Pokud by tomu tak bylo - a aniž bych to zkoumal věřím, že i je, jinak by to nemohlo fungovat na univerzitách o tisících studentů - pak je tento problém částečně vyřešen. Na naší komunitě by například šlo automaticky vytvořit účty login@aragorn.cz a kromě webmailu nabídnout právě webový Google Talk. Byla by pak jasná identifikace ostatních uživatelů, přidat si je do přátel by bylo jednoduché, protože jejich Jabber login by byl jednoznačný.

    I pokud by tohle nešlo, může to mít své použití. Gmail (a tedy Google Talk účet) má daleko více lidí, než kolik jich klient Google Talku používá. Dovedu si představit, že by si účet na Googlu někdo pořídil i jen proto, aby pak mohl na dané komunitě používat webový IM pro komunikaci s ostatními.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).