Hlavní navigace

Bachovy Braniborské koncerty k volnému stažení

30. 7. 2007 15:34 Janek Wagner

Od 2. srpna budou na stránkách Českého rozhlasu k volnému stažení loňské nahrávky Braniborských koncertů ve formátu MP3 i bezztrátovém formátu FLAC. Portál Českého rozhlasu zasluhuje už dlouho jedničku stejně jako nové digitální stanice i další on-line služby. Živé vysílání ve formátech OGG, WMA i MP3 v různé kvalitě od 22 do 256 kbps, rozsáhlé on-line archivy pořadů ke stažení… Jediné, co mi chybí, jsou textové přepisy řady pořadů, konkurence je přitom nabízí za úhradu v krátké době.

Sdílet

  • 5. 11. 2007 8:42

    Ivan Kerský (neregistrovaný)

    Český rozhlas by měl před uveřejněním textových přepisů především odstranit chybné informace, které se např. objevují ve velkém počtu v doprovodných článcích k nahrávce Braniborských koncertů (bohužel i v angličtině).
    Jde např. o informaci, že nahrávka souboru Musica Florea je první kompletní rozhlasovou nahrávkou podle originální partitury, dále o tvrzení, že soubor Ars rediviva nahrál BK v roce 1977 pro rozhlas a nahrávku poté přejal Supraphon, že N.Harnoncourt nahrál v 60.letech jen část BK, že krom Ars redivivy a souboru Musica Florea nahrály BK i další české ansámbly atd.
    Takovéto chyby by renomované instituci jako Český rozhlas neměly uniknout.