Hlavní navigace

Názor ke článku Zajímavý paradox školného na VŠ od SEO & Reklama na Internetu - [7] no právě že chtěli poplatky nechat stejné,...

 • 17. 6. 2010 8:52

  SEO & Reklama na Internetu (neregistrovaný) 85.70.242.---

  [7] no právě že chtěli poplatky nechat stejné, které jsou dnes určené paušálem na hlavu, žádná preference oboru není. Teď nově říkají, že by tam mělo být kvalitativní hodnocení škol, podle kterého se tyhle peníze budou přerozdělovat, to ovšem bude nutně trvat min. 4-9 let (hodnotí se až absolventni a to až po 5 letech od skončení studia, tj. jak snadno našli práci, jaké mají platy atd.).

  [8] nechápu o jakém zvýhodňování společností to mluvíte, představte si, že když stát staví barák, tak to musí objednat u stavební firmy. Boha, vždyť takhle zvýhodňuje stavební firmy! Nesmysl.
  Ad přetahování profesorů - velká část profesorů jsou profesoři např. vysokoškolské angličtiny a dalších společných oborů a u nich je právě největší problém, protože tam je konkurence a přitom u státních škol jen tabulkové platy, takže nemají možnost přeplatit ty soukromé.

  [9] zodpovědný člověk má v hlavě IQ alespoň 101 (a když jde na VŠ tak snad ještě o něco víc), a ví, že je úplně jedno, jestli ten dluh udělá on sám a sám jej zaplatí, nebo jestli jej udělá stát a pak mu to vezme z daní, jen ten první způsob je výrazně efektivnější