Hlavní navigace

Názor ke článku ÚOHS zahájil šetření mobilních operátorů ve věci nespravedlivého účtování od Tomáš Kapler - [12][14] Samozřejmě vím, že by spíše bylo třeba...

 • 29. 9. 2010 10:40

  Tomáš Kapler (neregistrovaný) 85.70.242.---

  [12][14] Samozřejmě vím, že by spíše bylo třeba prověřit ceny, bohužel toto není vůbec reálné (vím to, zkoušel jsem to už asi před rokem). Příliš vysoké ceny nejsou prohřeškem proti hromadné soutěži. To by byly pouze v případě, kdyby se podařilo prokázat kartel. Jenže na prokázání kartelu vám nestačí fakt, že mají všichni vysoké ceny, potřebujete přímý důkaz, tj. např. přiznání jednoho ze soutěžitelů, smlouvu a tak dále. A to bohužel nemám.

  [12] to že provoláte míň než kolik máte limit neznamená, že to tak má i většina ostatních (nemá) a hlavně by to mohlo přinést další snížení cen/zvýšení limitů (viz dále)

  [13] zrušení roamingových poplatků by byl první krok EU, který bych chápal a plně se s ním ztotožňoval. V rámci integrace zemí EU jsou nesmyslnou bariérou asi jako clo či omezení pohybu lidí

  [14] účtování není vůbec technický detail! Má ohromný dopad na celkovou cenu, dělal jsem u telekomunikačního operátora a toto jsme kalkulovali podle skutečně provolaných minut a jednalo se o rozdíl cca. 30 %!

  Navíc při případné výhře očekávám ohromný posun celého trhu. Dnes trh spí - nemá potřebu reagovat, žádný z operátorů nehodlá dělat žádné razantní změny, status quo všem vyhovuje - po změně účtování by operátoři pro zachování příjmů měli následně teoreticky zvýšit všechny své tarify o oněch cca. 30 %, resp. zavézt jiné tarify, což si ale nedovolí vzhledem ke konkurenci a očekávám že začne konečně trochu konkurenční boj i v rezidenčním segmentu.