Hlavní navigace

Názor ke článku Test inteligence online map potřetí od internet - [1], [2] - to je smutné, že inteligentní...

  • 20. 11. 2007 9:39

    internet (neregistrovaný)

    [1], [2] - to je smutné, že inteligentní jedinci za jaké se považujete vy, si nedokáží uvědomit, že ne každý je jako vy a nebydlí ve vesnici s 10 ulicemi. Neznám nikoho, kdo by znal 95% ulic Prahy, Brna, Ostravy, Opavy, Plzně ... či jiného svého rodného města. Navíc zcela jasně říkám, že by to bylo jen pro dotazy, kde dotyčný nezadá název obce. Když bych byl v Praze, zadal "anglická" a myslel ulici ve františkových lázních, tak bych asi opravdu debil byl.
    [3] co nechápete? Řazení podle počtu obyvatel? Myslíte si, že to nelze? Naopak, je to velmi primitivní - Český Statistický Úřad eviduje o každé z cca 6300 obcí v České Republice (dokonce o každé z cca. 13 000 obcí a správních oblastí) nejenom počet obyvatel, ale i jejich věk, pohlaví, náboženství atd. plus údaje typu počet škol, nemocnic atd. Tyto údaje jsou k dispozici pro každého zdarma, můžete se třeba kouknout co všechno evidují v okrese frýdek místek http://www.czso.cz/kraje/ov/publika/2003/812003/start.htm je tam toho ale více a v mnohem přehlednějších formách
    [4] dneska se tu teda sešla squadra - představte si, že slovo "optimálnější" i "nejoptimálnější" jsou z hlediska českého pravopisu naprosto v pořádku. Byl jsem zvědav, jestli se opět nějaký trumbera ozve a předvede svou neschopnost. Doporučuji hledat na stránkách Ústavu pro jazyk český.