Hlavní navigace

Názor ke článku Telefónica O2 kupuje WiFi firmy a je to dobře od Tom - Skoro prokázaným faktem je, že O2 nekupuje WiFi...

 • 24. 2. 2010 11:56

  Tom (neregistrovaný) 81.201.48.---

  Skoro prokázaným faktem je, že O2 nekupuje WiFi providery za účelem vstupu do segmentu WiFi, ale kvůli jejich likvidaci. Tím by bylo dobré začít - je to obchodně přípustné, tak proč to tajit.

  Wifi jak se u nás rozmohlo skutečně nemá obdobu a používaná technologie na tohle nebyla nikdy určená, skoro zázrak že to funguje. Jenom odpůrci bezdrátů trochu zapomímají že mimo 802.11 (-/b/g které už nové nikdo nestaví) existují i další standardy, které v outdooru pro lastmile i na bastlířské úrovni zkrátka běhají a to mnohdy lépe jak ADSL 100m od ústředny. Jestli je provozuje firma nebo jen spolek nadšenců je už podružné. Oba to mohou udělat blbě i dobře.
  Druhou pravdou je, že místní poskytovatelé (bez ohledu na právní formu) přežijí jen když bezdrát budou chápat jen jako rychlé instalovatelné provizorní řešení než si ušetří/dokopou optiku. Takže technologie které před pár lety zaplavovaly sídliště jsou teď na vesnicích a malých městech - kde O2 technicky zkrátka ADSL slušně neumí a umět nebude.
  A když má někdo na samotě v lese bezdrátem nějakých 20M/20M (byť s agregací) tak tam ho dráty O2 nepřetáhnou. Zvlášť když připocítám až neuveřitelně špatný zvuk brandu Český Telecom (aka "žluté O2").