Hlavní navigace

Názor ke článku Šrotovné - 1. dotace, která má smysl od Robert - Podle mě je v šlánku pár divností. Podle...

  • 26. 2. 2009 14:05

    Robert (neregistrovaný) 213.210.174.---

    Podle mě je v šlánku pár divností. Podle mě např. automobilů vyrobených mezi 2005 - 08 jezdí dnes určitě méně než automobilů vyrobených mezi rokem 2000 - 04. Nebo-li by tato analýza byla regulérní, pokud by byla vypočtená na základě počtu automobilů (vyrobených v těchto letech) pohybujících se po silnicích. Myslím např., že aut vyrobených v letech 2005-2008 jezdí méně než aut vyrobených v roce 2000-2004. Možná se ale mýlím. Budu rád, když mě někdo přesvědčí o správnosti čísel a úsudků v článku

    Podle mě lidé naopak ve starších autech jezdí opatrněji a v novějších nebezpečněji, protože se cítí v bezpečí nového auta.

    Co se týká šrotovného. Já nemám řidičák (nemůžu) a nepočítám s tím, že si budu kupovat auto a příjde mi nefér přispívat na vaše auto z daní, které také platím. Ať si stát peníze nechá - přibude jen a pouze zbytečné papírování. Vy stejně neušetříte protože nová auta jsou vyráběna na 7-8 let bezproblémového provozu a pak je to jen žrout peněz. Také nevěřím, že se obyčejné rodině s dvěmi-třemi dětmi vyplatí a zúročí nákup nového automobilu (pokud pominu právě bezpečnost, která je u rodiny na prvním místě samozřejmě). Stejně to do nich napálí jiný borec, který se ve svém novém autě cítí bezpečně. Takové bouračky vidím v TV a nejsou to žádné škodovky.