Hlavní navigace

Názor ke článku Šmírujete své zákazníky? od Mr. Zdeeck - No, dovolil bych v některých bodech odporovat: co se...

 • 27. 7. 2007 16:18

  Mr. Zdeeck (neregistrovaný)

  No, dovolil bych v některých bodech odporovat:

  co se týká povolení odposlechů soudci, matně si vzpomínam 2-3 roky nazpět rozpravu v parlamentu, kdy se z roku na rok počet povolených odposlechů zvýšil tuším čtyřnásobně. Když byly interpelace na ministra spravedlnosti, říkal něco ve stylu že on s tím nemůže nic dělat (což je dle definice tripartitního státního zřízení sice pravdivá odpověď, nicméně nám to moc nepomůže). Co vím ze "soukromých" zdrojů, získat dneska pro blbce s poklopem na hlavě povolení k domovní prohlídce či k odposlechu, je asi tak stejně velký problém jako si zajít ráno pro rohlíky do sámošky. O stavu celé téhle oblasti snad nejlépe svědčí všechny ty úniky odposlechů, odposlouchávání nezletilé Topolánkovy dcery, atd.

  Já neupírám právo státu (PL) si udělat ty nejdebilnější zákony (a jen tak MMCh dle ProLife.cz: ukončení těhotenství je v případě nezachování podmínek, které potrat dovolují, trestným činem podle paragrafů 152-154 polského trestního zákoníku), jenom se jim díky odposlechům (a podobných praktikám) budou hůře neutralizovat. (zde je to spíše filosofická debata, zda má jedinec povinnost se řídit zákony, které jsou proti zdravému rozumu či jestli existuje morální imperativ, který by jejich neuposlechnutí omluvil)

  Jinak s Vámi souhlasím ohledně těžké neinformovanosti, sám jsem se k vyhlášce dostal spíše náhodou a když jsem ji četl, nestačil jsem se divit - povinností je spousta, člověku jde až hlava kolem. Tuším jsem i psal na MI, jací jsou to blbci ;-)

  Radši utněme debatu, problematika je to komplexní a vydala by na dlouhé hodiny :-)

  Mějte se,

  --Z

  PS: Prostituce u nás není trestná, je trestné kuplířství a obchodování s lidmi