Hlavní navigace

Názor ke článku Šmírujete své zákazníky? od internet - re Mr. Zdeeck - já tenhle názor znám...

  • 26. 7. 2007 18:04

    internet (neregistrovaný)

    re Mr. Zdeeck - já tenhle názor znám od mnohých lidí a ač jej sám nesdílím, plně jej respektuji a proto jsem tento článek napsal, protože jak jsem už psal, mě vadí, že tato vyhláška nebyla diskutována.

    Co se týče tohto názoru a proč s ním nesouhlasím - KAŽDÁ ochrana bezpečnosti znamená zásah do soukromí. Nežijeme v dokonalém světě, kde by lidi jednali jen podle zákona a tak musíme kriminálním činům předcházet. Jestli vám osobně nevadí dětská pornografie, tedy sexuální zneužívání nezletilých, mě osobně to vadí moc. A na vašem příkladu s polskem ukážu i nesmyslnost toho názoru, že vzniká velký bratr. V demokratických státech je nutné pro povolení k odposlechu (tedy i pro toto sledování) získat povolení soudce, který jej vydá na základě policejních dokladů, že konkrétní člověk se podle dosavadního vyšetřování s největší pravděpodobností podílí na závažném zločinu (definováno zákonem kterých se to týká). Toto povolení se váže na konkrétní čin tohoto konkrétního člověka, kdyby při tomto odposlechu byl zjištěn jiný trestný čin jiného člověka, nelze tento odposlech použít jako podklad pro jeho vyšetřování či u soudu. Jestliže tedy je v Polsku potrat trestný čin (jako že je to tuším přestupek), tak by to musel být jednak závažný trestný čin s vysokou sazbou (což není stoprocentně), aby vůbec proti vám mohlo být zahájeno vyšetřování. A teprve poté, co budete mít dostatek nepřímých důkazů pro soudce, dostanete povolení k odposlechu. A kdybyste zjistil, že někdo jiný jde také na potrat, nemůžete tuto informaci nijak použít. Jestliže někdo tedy spáchá trestný čin, odposlech pomůže. A jestli se vám nelíbí, že je v polsku trestným činem potrat, tak to je jednak mimo tuto diskusi, jednak to zjevně museli schválit sami poláci a jejich ústavní soud, takže je to zcela dle jejich práva. Místo potratů si dejte vraždy a budete velmi rád, když bude odposlech použit.
    A co se týče dubí, nevím o narušení jakého svobodného podnikání mluvíš. Prostituce je pokud vím nelegální, takže dát kameru někam kde se krade aby se nekradlo, je stejné jako dát kameru někde, kde se nabízí drogy, nebo kde se nabízí prostitutky. Jestli to omezí páchání zločinu, bude to dobře. Protestovat můžou tak leda ti, co z něj těží. Co se týče toho, jestli to může zveřejnit, můžete to rozporovat. Jestliže jste byl při vjezdu do města předem upozorněn, že se vaše záběry mohou objevit na internetu, tak je to imho v pořádku.