Hlavní navigace

Názor ke článku Seznam se polepšuje, škoda jen že ... od Kiwi - Motáš věci dohromady. ČEZ vznikl za národní peníze....

 • 10. 8. 2007 15:21

  Kiwi (neregistrovaný)

  Motáš věci dohromady. ČEZ vznikl za národní peníze. Je to státní firma. Seznam je a byl soukromá firma. Svůj úspěch si získal prací a jako takový si může dělat co chce. Vůbec nechápu, jak můžeš srovnávat elektřinu, www stránky a výsledky hledání "soukromého algoritmu". Co je Ti do toho?
  Popelnice vyvážíš sám a jen Tě štve, že je Seznam vyváží líp než Ty a má za to víc peněz. To je hlavní problém Čechů. Závist. Nemůžu mít to samé, co má někdo jiný, tak to zničím. Když budeš mít možnost zasáhnout do vah algoritmu a odkazy svých firem dát do popředí, tak to uděláš taky. To je Tvůj hlavní problém. Vůbec Ti nevěřím nezištnost Tvého počínání.
  Vůbec nechápu, proč dává lupa prostor k blogům lidem, jako jsi Ty. Jsi arogantní a urážíš lidi. Chovám se k Tobě proto stejně. Proto ta Tvoje anonymita. Jinak jsi stejně arogantní asi jako Ivo. Taky máš nos hodně nahoru.

  Seznam nelže, když tvrdí toto:
  Můžete nastavit, že se naše stránka bude ve výsledcích fulltextu zobrazovat nahoře?
  Nemůžeme, řadící algoritmus funguje automaticky.
  To je odpověď na otázku pro uživatele či majitele stránek . Nikdo na Seznamu Ti nemůže nastavit zobrazení nahoře. Odpověď je pravdivá. Nikde není zmíněna otázka týkající se vlastních služeb Seznamu.
  Kdyby tam bylo: "Můžete nastavit, aby se Vaše služby zobrazovaly nahoře?", tak lze to obvinění ze lži lze pochopit, ale takto ne.
  Takže Seznam nelže. Jinak výsledek hledání a zvýhodňování odkazů na služby Seznamu bylo dáno úpravou vah a nikoliv úpravou algoritmu.

  Jinak si myslím, že Seznam ani nepodvádí, protože on vytváří algoritmus hledání a nastavování vah. Pokud má z nějakých důvodů ve vahách nastaveno vyšší hodnotu pro server XYZ ma na dané klíčové slovo, pak je to správně a právo "tvůrce" vytvořit takový algoritmus.
  To, že z toho vyleze výsledek nevýhodný pro Tvoje podnikání, je Tvůj problém.

  Můžes ihned obvinit TV NOVA z porušování dominantního postavení, protože v upoutávkách na pořady uvádí jen ty svoje. Není tam upoutávka na pořady ČT, Primy a desítek dalších televizí v ČR.
  NOVA zneužívá svého postavení s cílem upřednostnit svoje pořady a prodat do nich více reklamy. Tím podle Tvé argumentace poškozuje ostatní televize na trhu. Ba co víc. Seznam alespoň vypsal odkazy na dalších 9 webů. NOVA prezentuje jenom ty svoje pořady.

  "...že je ručně předbíhá (tito klienti platí Seznamu deseti až statisíce měsíčně, aby se na první stránku dostali, Seznam ručním zásahem posunul třeba své Sreality o 30 míst výše)." -
  Toto je Tvoje zjevná lež. Vytváříte dojem, že někdo platí Seznamu za výpis ve fulltextu, ale tak to nikdy nebylo. Nikdo nikdy neplatil statisíce za umístění do fulltextu. Seznam pouze umístil svoje odkazy mezi další neplacené odkazy ve fulltextu.
  Klienti platí za Sklik a Sponzorované odkazy. Tyto odkazy nešlo předskočit úpravou vah na dané klíčové slovo. Matete lidi a uvádíte je v omyl.