Hlavní navigace

Názor ke článku Proč se internet účtuje podle rychlosti? od zadluzen - Nechci platit za přenesená data nebo za čas. Za...

 • 3. 9. 2009 9:06

  zadluzen (neregistrovaný) 89.176.224.---

  Nechci platit za přenesená data nebo za čas.

  Za čas jsem zažil modemové připojení přes pevnou linku Telekomu. Ještě dnes se probouzím hrůzou ze sledování, kdy bude končit impuls.

  Za data mi účtoval Vodafone na mobilu a já si raději na telefonu zrušil nastavení pro internet, aby proboha něco netahal a nepřišel mi účet jako mým dvou známým v řádech desetitisíců.

  Vodafone to vyřešil optimálně: paušál za měsíc nebo paušál na 24 hodin, který se aktivuje při prvním použití: přes mobil moc na net nechodím, ale to druhé jsem si aktivoval a občas použiji (jízdní řády, emaily a pod).

  U rychlého připojení bych se bál jít do platby za data. Jsem ochoten přistoupit na postupné zpomalování, kdy mi po těch vašich normovaných přenesených datech internet zpomalí. Vaší úvahu by to mělo řešit a já se nebudu bát nekontrolovatelných částek na faktuře: chci dopředu vědět, kolik mně to bude stát. Pravda, šlo by to kombinovat: nastavil bych si nějaký strop, kam smí tarif stoupat, a pak zpomalení. Nicméně operátoři jako UPC těžce rýžují právě na těch normálních zákaznících, kteří zaplacené pásmo využívají jen okrajově. Kdyby měli nejnižší data, např 3GB měsíčně, nabídnout za 150,-, tak je omyje.