Hlavní navigace

Názor ke článku Proč se internet účtuje podle rychlosti? od :-) - Internet se dá účtovat třemi základními veličinami: 1) časem 2)...

 • 1. 9. 2009 20:33

  :-) (neregistrovaný) 85.70.56.---

  Internet se dá účtovat třemi základními veličinami:

  1) časem
  2) přenesenými daty
  3) rychlostí

  --

  Pro trvalé domácí připojení, které nabící kabeloví operátoři se prostě připojení účtované podle rychlosti osvědčilo jako nejlepší. Navíc uživatel si nemusí nic hlídat, nikdy nemůže nic doplácet a je to velmi výhodné i pro něj. Hlavně TOMU NEMUSI ROZUMNĚT!!

  Kdysi, v letech 1998-2001, jsem měl přes kabelovku připojení počítané podle objemu dat (nejmenší tarif byl 60MB a nejdraží NO LIMIT), rychlost měli všichni stejnou - v té době nějakých cca 3-5Mbit/s. Za MB nad limit se doplácelo.

  Já jsem měl tarif 600MB za 998Kč. Pamatuji si, jak jsem si každý měsíc hlídat přenesaná data, kontroloval a pořítal "kolik ještě můžu". V roce 2002 kabelovka přešla z dat na účtování podle rychlosti a já na tarif NO LIMIT 128Kbit/s za 999,- - i když se mi rychlost snížila, byl jsem strašně rád, že můžu stahovat neomezeně :-)

  Stejně tak hromada dalších lidí...

  --

  IT hodně rozumím a účtování připojení podle přenesených dat jsem zažil dlouho na vlastní kůži, ale je to KROK ZPĚT!!

  Jinak je-li řeč o běžném Frantovi Uživateli, tak těch 10Mbit/s mu stačí bohatě na vše - a když bude stahovat Betu Windows velkou 3GB, tak ji stáhne 10Mbit přípojkou za 40 minut. Což je myslím velice luxusní čas pro Frantu, když to stahuje jednou za půl roku...

  Připojení je v dnešní době velice levná zálěžitost a nemá cenu nad tím "špekulovat" - ano znám i lidi, kteří nechápou proč musí platit připojení i když jsou v práci a když spí, protože ho stejně využívají z 99% jen po-pá 16-23 hod a so-ne 09-23 hod, takže by měli mít minimálně 50% slevu :-DDDDDDD

  Nebo taky nejde koupit jen jedna sklenka luxusního vína, ale musíte kupovat celou lahev...

  Bohžel ani nejde uzavřít manželství na dobu určitou na 5 let, že pak už jeho výhody určitě nevyužijete...

  Jsou to prostě drobné nespravedlnosti tohoto světa, ale ceníky a podmínky nikdy nejde udělat tak, aby kupující nebo uživatel využil na 100% potenciál dané služby nebo hodnoty, za kterou zaplatil - tak to prostě je a vždycky bude :-))

  Co se týče Internetu je účtování podle rychlosti nejspravedlivější, nejpřehlednější a nejsnáze pochopitelné pro uživatele... :-)