Hlavní navigace

Názor ke článku Pohádka o 13 důchodech od Tom - Já nechápu proč do toho motáš nějaké tunely,...

 • 15. 5. 2010 6:07

  Tom (neregistrovaný) 62.245.117.---

  Já nechápu proč do toho motáš nějaké tunely, ty dělá levice i pravice, ovšem levice utratí ročně v průměru o 100 miliard ročně víc (a můžem se bavit, jestli se přitom mají lidé líp nebo jestli zmiznou v jiné kapse).

  nemůžeme se o tom bavit, za levice zde došlo postupně k hospodářskému růstu, za pravice vždy exit v krizi, pokud se podíváme na statistiky, jednoznačně tam jde vidět, že se trendy podělaly už za ODS. A to se ještě ve velké míře privatizovalo, tedy prodávala se značná část státního majetku. Je to podobné, jako když narkoman, než se zadluží, tak rozprodá majetek své rodiny. Tedy tímto grafem bych se moc nechlubil :-), přesto je nemá ODSák drzost ukazovat v TV v naději, že volič tomu nebude rozumět. To že se tam švindlovala statistika schováváním více než stopadesáti miliard do konsolidační agentury a že tam byly ještě povodně za několik desítek miliard pak už je jen třešinka na dortu. Výmluvy to nejsou, jen fakta.

  Tunely dělá levice i pravice, ale ani pravicový trojan čssďák Standa nenadělal za celou dobu to, co nadělal za tu chvilku Řebíček nebo co vydělal ČEZ a oslavilo se na společného dovolené.. prostě to tunelování je znatelně jinak intenzivní...

  Podstatné je, že pakliže se chceme zbavit dluhů musíme nejdříve odříznout nekonečné tunely a teprve pak se zamýšlet nad podobou sociálního systému. Když totiž zbyde více peněz, nezaměstnaný se k nim nedostane, zatímco politici tuneláři ihned vymyslí jak je odtunelovat.

  To ale nijak nesouvisí s daněmi a dalšími vtípky v tom klipu. Také nechápu tvůj výpočet 10 miliard je co pro 15 tisíc lidí? Když to vydělím, tak je to 666 tisíc, což nevím co je.

  to je v některých městech i dnes cena bytu, jinak to byla téměř cena bytu v Praze v době vzniku těch tunelů a pokud mluvíme o dřívějších tunelech, tak to bylo mnohem více než cena bytu.. proč si dnes zdravotní sestřička těžko pořídí vlastní bydlení? proč policisté nechodí běžně jíst do restaurací? ....aneb proč malý a střední podnikatelé vydělají méně..

  Hlavní podstata té zprávy je v tom, že to co tvoří prostředky ve státní kase jsou podnikatelé, kteří zaměstnávají, nikoliv zaměstnanci. Bez podnikatele nebudete mít zaměstnance ale nezaměstnaného.

  Bez zaměstnance a zákazníka taky nebude podnikatele, ale nezaměstnaného.

  A když má český podnikatel už nyní podle mezinárodních srovnání jedny z nejhorších podmínek k podnikání v EU, tak další zvyšování jeho finanční zátěže je nonsense.

  Nejde jen o finanční zátěž, jde o extrémní byrokracii, nefunkční justici atd. - co se finanční zátěže týče, ano, např. u zaměstnávání je zde problém, zátěž u nízkých mezd je skutečně extrémně vysoká.

  A píčoviny typu proklamací 13. důchod ze zisků ČEZu, kdy zisky ČEZu jsou příjem státní kasy, tj. fakticky se jedná o úplatek důchodcům z daní ... no comment.

  Tohle na mě neplatí. Tohle můžou zkoušet Paroubek s Nečasem a Schwarzenbergem na své hloupé voliče - přít se o 13-tý plat. Mě nezajímá kolik má člověk platů, ale kolik dělá součet všech těch platů. Dále mě nezajímá jen výše platu, ale taky náklady na život (v turistickém ráji třeba). Nezajímají mě jen průměry, ale taky kolik lidí na ně dosáhne. Ale úplně hlavně mě zajímá, co je příčinou dluhu. Kolik z těch peněz šlo do kapsy běžnému frantovi řekovi a kolik běžnému frantovi tuneláři či běžné frantě bance. Až pak se dá o nečem diskutovat. Tohle se ale vůbec v médiích neřeší.

  Ne nadarmo jsou voliči levice podle výzkumů většinově lidé se základní vzděláním či vyučení, zdaleka nejvyšší poměr vysokoškolsky vzdělaných lidí je mezi voliči malých pravicových stran.

  ano taky jsem ten výzkum četl na stránkách té akademie ODS, opakovalo se to v médiích tak často, že tomu snad možná i někteří voliči začali věřit a chtějí se mezi ně také zařadit..... jenže silně s tím kontrastuje hospodské prostředí ve kterém se Schwazrzenberg cítí velmi dobře a slaví úspěchy v odlovu voličů, a kontrastuje s tím i zahraniční zkušenost, kdy v mnoha zemích jsou naopak studenti levicovější... tedy takhle to zjednodušovat jen prokazuje vaší vlastní omezenost..