Hlavní navigace

Názor ke článku Pohádka o 13 důchodech od Tom - Fajn, zdá se, že již je moje ip...

 • 15. 5. 2010 4:46

  Tom (neregistrovaný) 62.245.117.---

  Fajn, zdá se, že již je moje ip schváleno. Takže pár copy and paste, protože je to již tolikrát probráno na různých místech, že nemá smysl to psát stále dokola.

  Tisková zpráva čssd:

  1. V letech 2004 až 2009 vládla pravicová strana Nová demokracie, se kterou ODS v té době seděla ve stejné pravicové frakci v Evropském parlamentu. Řecká sociální demokracie byla celou dobu v opozici, stejně jako v letech 2006 - 2010 Česká strana sociálně demokratická.

  2. Krizi v Řecku způsobila zejména pravicovou vládou tolerovaná obrovská korupce a neúměrné snížení daní. Stejné příznaky provázely vládu ODS a TOP09 v České republice.

  3. Opatření k nápravě ekonomické situace v Řecku nyní musí realizovat nová sociálnědemokra­tická vláda. Opatření proti krachu řecké ekonomiky v řeckém parlamentu podpořilo 157 poslanců sociální demokracie, proti bylo 90 poslanců pravicové Nové demokracie, kteří to všechno zavinili.

  V Řecku i České republice vytvořila rekordní rozpočtové schodky pravice a v obou zemích schodky veřejných financí skrývala. V Řecku falšováním statistik, u nás odčerpáváním za vlády ČSSD vytvořených finančních rezerv.

  Dnes se ODS a TOP 09 tváří, že od roku 2006 nevládly a za rekordní zadlužení státu korunované historicky největším schodkem 224 miliard za rok 2009 může ČSSD, která je však poslední čtyři roky v opozici. Pravice se nehlásí k tomu, že jen za roky 2008 a 2009 zadlužila naši zemi 286 miliardami korun.

  Zadlužení by bylo daleko hlubší, kdyby ČSSD nenechala pravicové vládě po volbách v roce 2006 stabilizovanou rozpočtovou soustavu a ekonomický růst ve výši 6,8 procenta. Díky tomuto přírůstku mohly veřejné rozpočty ročně automaticky růst o necelých 90 miliard korun. Ještě v roce 2007 rostla ekonomika setrvačností o 6 procent. Proč v roce 2008, kdy krize České republiky ještě nedotkla, klesl růst na 2,5 procenta? Šlo o jasný důsledek tzv. reforem vlády ODS a TOP09. Ta navíc změnou daňového systému srazila rozpočtové příjmy. Jen v roce 2008 tak přišly veřejné rozpočty o 80 miliard korun.

  Politici, kteří rozvrátili státní finance, je jen těžko mohou napravovat.

  Jestliže se dnes Mooody's zajímá o Českou republiku, je to následkem vládnutí ODS, TOP 09 a Strany zelených a pomlouvání České republiky, kterého ve své volební kampani ODS trvale dopouští.

  Již jednou sociální demokracie od ODS převzala zemi rozvrácenou kuponovou privatizací a Klausovými balíčky a dokázala ji přivést k prosperitě, růstu životní úrovně jejích obyvatel a sociálnímu smíru