Hlavní navigace

Názor ke článku Notebook do firmy - kdy se začne dělat? od CrayXMP - V úvaze je mnoho opravdu podnětných argumentů, vyzvedl...

 • 17. 10. 2008 22:36

  CrayXMP (neregistrovaný)

  V úvaze je mnoho opravdu podnětných argumentů, vyzvedl bych hlavně to, že firmy opravdu CHTEJI SETRIT na IT technologii (tedy by rádi koupili méně výkonné stroje), jenže nemají moc dobrou možnost výběru. V podstatě až na pár výjimek levné znamená málo kvalitní (acer a nejhorší HP, které se po roce vyhodí).

  jinak mi připadá, že článek není moc fundovaně podložený. To, že jste v průmyslu 11 let rozhodně jaksi nepodporuje vaše velikášstí, že jste měl v ruce 5460 počítačů.. ale jděte.. měl jste v ruce za celou tu dobu asi tak 500 počítačů, takže mi nepřijde moc košér, že se tady "vytahujete", jaký jste expert na systémy (ostatně srovnáváte povětšinou jen Apple - oproti všemu, tak to nějak vyplývá z vašeho článku).

  Dell má již řadu let různé notebooky, které váží mezi 1.2-1.6 Kg. Nezmínil jste jediný. Asi je moc dobře neznáte. Sony Vaio je opravdu "klenot" mezi lehkými notebooky - se svým výkonem je leda tak na vyhození do popelnice. Koupit si Sony Vaio TX series s procesorem Intel Solo 1.2 Ghz a diskem 4200 rpm může jen naprosté hovado, které kouká na design a už vůbec ne na užitnou hodnotu (jo, slyšel jsem argumenty od našich klientů/CEO, že je naprosto báječný svou velikostí do letadla - jenže tihle lidi stejně lítají business, tak naprosto nevím, co řeší. Váha jim může být ukradená, jen ta baterka je pro ně asi zajímavá - ale opět, Dell má výměnné moduly, takže já se svým vydržel např. do Singapore 13 hodin běžet v kuse - jedna primární, dvě výměnné baterky). Ani jednou jsem ho nemusel restartovat.

  Ten článek zkrátka by potřeboval docela učesat. Jinak souhlasím, že opravdu "účetnické" thin klienti na trhu chybí. Ale aspon budiž pochváleny firmy, které nekupují ty odporné skládačky z velkoochodu od kteréhokoliv RADOBY PROFESIONALNIHO prodejce techniky, co tam spatlá MSI desku a k ní nějakou Nvidia/ATI kartu a nic z toho není dlouhodobě otestováno, jako 13.000 hodin testů u notebooků Dellu.