Hlavní navigace

Názor ke článku Notebook do firmy - kdy se začne dělat? od PD - Nevšiml jsem si, že byste v rozebírání konfigurace...

 • 17. 10. 2008 8:00

  PD (neregistrovaný)

  Nevšiml jsem si, že byste v rozebírání konfigurace mluvil o BlueTooth adaptéru. Takže neargumentujte BT myší. Většinou se nyní používají drátové optické USB myši, případně bezdrátové optické či laserové myši (opět USB, s USB anténkou píchnutou v portu).

  Já mám doma z notebooku (17"), který má 3 USB porty, vyvedený jeden drát do 7-portového USB 2.0 hubu, ze kterého vedou dráty do:
  - myš
  - klávesnice
  - externí HDD
  - tiskárna
  - externí DVD+-RW DL vypalovačka (vzor "přečte všechno")

  do notebookových portů pak dle potřeby píchám flashku nebo flashky (někdy potřebuji kopírovat z flashky do flashky) a u předchozího notebooku, který neměl čtečku karet, jsem ještě připojoval externí čtečku karet, resp. před jejím pořízením foťák.

  Notebookový uživatel, který s notebookem cestuje, samozřejmě píše na interní klávesnici (která je, mezi námi, pěkně na prrrrd), a tudíž připojí max. myš (a u vaší 2 portové USB varianty mu jeden port zbývá), ale nezapomínejte například na práci v noci (USB lampička v druhém portu -- rázem nemáte volný port pro flashku!).

  3 USB porty jsou podle mě naprosté minimum. Ne proto, že byste je nutně non-stop potřeboval, ale kvůli tomu komfortu, který vám poskytnou, jakmile vyvstane neobvyklá situace (přetahování fotek z foťáku na flashku, práce s flashkou, externí myší a lampičkou v noci...)