Hlavní navigace

Názor ke článku Největší reklamní médium v ČR internetu - TV Nova od internet - [2] obávám se, že tady jste naprosto mimo...

  • 3. 6. 2008 12:34

    internet (neregistrovaný)

    [2] obávám se, že tady jste naprosto mimo - Excel či dynamics jsou lokální, maximálně serverové aplikace, a jejich data microsoft nikdy nevidí. Sklik není jen vyvíjen Jyxem, je zároveň provozován a spravován Jyxem a jyxo tak prostě všechny data vidí, byť to běží v části Sitel serverhouse "patřící" Seznamu a na serverech patřících Seznamu. Samozřejmě nevím jaká je smlouva mezi Jyxo a Seznamem, takže je možné, že smlouva umožňuje převod kompletně pod Seznam a odříznutí Jyxa, ale i tak by zde byla k dispozici historická data ohromné ceny (byť nižší než průběžná data). Určitě také existuje smlouva o neposkytnutí dat třetím subjektům atd., ale Jyxo to poskytne vlastně sobě, takže se nepůjde odvolat ani na takový paragraf.

    Uvidíme, třeba v Nově opravdu sedí lidé, kteří Internetu nerozumí (viz [1]) ale s jejich penězi si je mohou snadno koupit, stejně jako teď mají třeba Michala z Jyxa. Spíš bude záležet, jestli takoví lidé dostanou prostor a jestli budou schopni své myšlenky a potřeby argumentovat vůči old-school lidem z TV.