Hlavní navigace

Názor ke článku Je čas zrušit v denících komentáře od Miloslav Ponkrác - Můj osobní názor: Kde zruší komentáře, přestávám deník...

  • 18. 10. 2007 16:02

    Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

    Můj osobní názor: Kde zruší komentáře, přestávám deník číst. Komentáře jsou v obrovském počtu případů minimálně stejně přínosné jako článek, zhrusta i daleko přínosnější. Vím, že je tam i hromada hnoje, ale to je prostě daň za možnou lepší informovanost a možnost se v komentářích hodně dozvědět.

    Sám jsem napsal mnoho článků i na velmi čtená interentová média. Byl jsem i jako autor konfrontován s tím, že kdejaký idiot si v komentářích pod mým článkem dělal žumpu, či se do mě navážel způsobem velmi nepěkným. Na druhé straně se tam objevili i lidé, kteří článek vhodně doplnili, či mě upozornili na chybu, překlep, apod.., a nebo jsem mohl využít prosto v komentářích k zodpovězení na otázky položené tamtéž. I právě proto byl znovu dal přednost zachování komentářů.

    Přiznám se, že jsem chtěl trochu ostřeji protestovat proti článku, ale zase se objevilo kouzlo komentářů - vysvětlilo mi, že autor je marketinkový specialista a došlo mi to. Autor nehodnotí, jestli jsou komentáře přínosné, nebo nikoli - to je to, co ho vůbec nezajímá. Autora dokonce pravděpodobně ani nezajímá, že tam někdo onanuje v komentářích - to je jen argument pro formu a aby se neřeklo. Jeho zajímá přínos komentářů z hlediska zisku firmy - což je ale úplně jiné hledisko a zbytek tomu přizpůsobuje. Když nazývá zachování komentářů "marketinkovou chybou" - jsem doma. Jeho zajímá, zda mu komentáře přinesou prachy, nebo ne. Já tvrdím, že komentáře jsou velmi velmi přínosné, protože jejich přínos je větší, než nevýhody. Autor tvrdí, že ponechání komentářů je nevýhoda - balí to do různých líbivých argumentů, ale pak z něj vypadlo, že jeho kritérium jsou prachy a zisk.