Hlavní navigace

Názor ke článku Je čas zrušit v denících komentáře od internet - [11] no vzhledem k tomu, že moje pozice...

 • 16. 10. 2007 11:00

  internet (neregistrovaný)

  [11] no vzhledem k tomu, že moje pozice založená na tom, že radím veskrze úspěšně co má daná firma dělat, se specializací na weby, it a telekomunikace, tak je názor "kup si ji a dělej si s tím co chceš" absolutně nonsense. Ale to tenhle názor prakticky vždycky, je to poslední argument debilů bez argumentů na cokoliv "Říkáš že něco dělá politik špatně? Tak jdi do politiky a dělej to lépe". "Ríkáš že ti ty rohlíky přijdou spálený? Tak jdi dělat pekaře".

  Mám právo očekávat kvalitní práci od jakéhokoliv podniku. Když se jí nedočkám, mohu dělat v zásadě několik věcí.
  a) vůbec nic, sklopit uši a zaplatit (přístup 95 % Čechů)
  b) sdělit svůj nesouhlas a výrobek nepřevzít nebo požadovat slevu (přístup 95 % lidí ve vyspělých zemích nepokřivených 40 lety situace, kdy špatný výrobek byl to jediné co na trhu existovalo a to ještě pod pultem)
  c) pokud se v daném oboru dotyčný orientuje, může kromě (b) také navrhnout lepší řešení. Záleží pak na daném protějšku, jestli jej akceptuje či nikoliv, případně si vyargumentuje, proč je jejich řešení vhodnější/eko­nomičtější/rychlej­ší/levnější. Inteligentní jedinci to berou minimálně v úvahu, debilové odpovídají oním "když tomu rozumíš, tak to dělej sám", ti ale naštěstí vesměs zastávají nižší a střední pozice, takže když je člověk ignoruje a kontaktuje jejich šéfy, co z principu šéfování musí mít nějaké vize a myšlenky, tak nebývá problém prosadit cokoliv kdekoliv.

  Můj osobnostní profil je ENTP (http://cs.wikipedia.org/wiki/ENTP) takže jednám podle (c) a také neočekávám, že má jednání každý pochopí.