[22] roman, včera 13:37:
"To je jen o lenosti uzivatelu a abych neurazil uzivatele, kteri bohuzel musi pouzivat windoze, protoze pouzivaji napr. Adobe (i kdyz ti ted zacali hodne linux podporovat - clanek na rootu o Wine 1.0), tak hlavne Vase."
Nejsem líný, já to stupidní martýrium podstupuji vždy včas, i když se o komfortu vůbec nedá mluvit, vzhledem k počtu kroků a potřebném času oproti jiným prohlžečům, které se dokží aktualizovat sami.
"pokud se nechcete nic naucit a jen tupe prijimate to, co Vam MS naserviruje, tak pak nezbyva nic jineho, nez aktualizovat tak, jako cely Vas system:
download -> setup.exe -> Accept -> Accept -> OK -> Restart :D"
Letmý pohled na http://ptomes.blog.cz/0608/aktualizace-ve-firefoxu-a-opere dokazuje, že to martyrium je je mnohem horší než zde předvádíte.
"pokud chcete mluvit o zabezpecenem systemu, pak musite toto absolvovat pro kazdy Vas nainstalovany software, nejen operu (jakou paseku dokaze udelat `nezabezpeceny` LookOut Express si nebudeme povidat)."
Všechny programy od Microsoftu se sami aktualizují přes Microsoft Update včetně Outlook Expressu a v novějších verzích třeba Windows (Live) Mailu nebo Windows Live Messengeru (IM), který je v řadě ohledů lepší než třeba Thunderbird a jiné. Java, QuickTime a další důležité produkty se také dokáží aktualizovat sami (s potvrzením).
"pokud napadat nejaky software, ze neobchazi nedostatky systemu, tak musite napadnout i Safari pro Windoze, Instant Messaging klienty apod."
I Safari se dokáže aktualizovat.
[24] internet, web, včera 15:15:
"O jakém systému aktualizací je řeč?"
O tomto:
http://ptomes.blog.cz/0608/aktualizace-ve-firefoxu-a-opere
"Opera vám již několik let nabízí dostupné aktualizace."
Takže žádný aktualizační systém ve skutečnosti vůbec nemá. Jen ukazuje jakousi informaci o nové verzi.
"Standardem je rovněž třeba změna velikosti vyhledávacího pole
Nevím, vyhledávací pole vypínám."
Zajímavé, že když by něco potřebovala/uvítala velká část lidí uvažujících o Opeře, vždy se objeví někdo, kdo začne tvrdit, že neví a že to nepotřebuje a začne nabízet jiný postup, namísto aby uznali, že jsou prohlížeče, které (náročné) uživatele neomezují v možnosti volby.
"Proč když "g něco" mi hledá na google, "s něco" na seznamu, "y něco" na yahoo atd."
Protože:
1. Musíte se odněkud o takové funkci dozvědět, abyste ji vůbec mohli pužívat.
2. Pamatovat si zkratky.
2. Je to pomalejší a složitější. Například nejčastější vyhledávání na Google: Musíte zadat "g ..." a šipku a Enter, ve vyhledávacím poli ostatních prolížečů stačí zadat rovnou vyhledávaný výraz a Enter (Firefox navíc našeptává, což často může být užitečné, a pokud právě není, tak to nijak neruší).
"BTW to teď integroval i IE a firefox také, dokonce od Opery okopírovali i to úžasné kliknutí na jakýkoliv formulář a následné vytvoření vyhledavače."
Firefox to umožňoval již minimálně před 3 a půl rokem ještě před vydáním Firefoxu 1.0:
http://weblogs.mozillazine.org/ben/archives/006467.html
Spíš by mně zajímalo, kdy Opera při postupném kopírování UI Firefoxu přijde i s tou změnou velikosti vyhledávacího pole, našeptáváním, přetahováním záložek a hlavně tím systémem aktualizací, jelikož je nezodpovědné jej nemít a jeho nepřítomnost dělá Opeře velkou ostudu:
http://www.czilla.cz/zpravicky/firefox-ma-nejlepsi-system-aktualizace/
"activites jsou možná zajímavé, ale ve finále se vlastně nejedná o nic, co by tu už dávno nebylo přes různá rozšíření"
Jedná, ale například jeden z vývojářů Firefoxu to v podstatě dohnal již v den oznámení betaverze IE 8, protože to měl také v plánu.
http://www.kaply.com/weblog/category/activities/
Tomáš Kapler, specialista v oblasti internetového marketingu, konzultant v oblasti datových sítí a připojení k internetu
Přečteno 138 872×
Přečteno 80 348×
Přečteno 46 279×
Přečteno 36 171×
Přečteno 29 785×