Hlavní navigace

Názor ke článku IE8 beta 1 je na světě, první dojmy z nového internet exploreru od b022d - Blogový zápisek takříkajíc jak poleno. Škoda, čekal jsem...

  • 6. 3. 2008 9:31

    b022d (neregistrovaný)

    Blogový zápisek takříkajíc jak poleno. Škoda, čekal jsem něco seriózního, lehce objektivního, že se z toho alespoň něco dozvím, a co vidím? Od začátku až do konce házení špíny na Firefox, informační hodnota veškerá žádná, stylisticky ne zrovna na výši - ale nechme to stranou.

    Naprosto nechápu lidi s Operou, kteří si asi myslí, kdovíjací nejsou experti, když ji mají (stejně jako Ten, jehož jméno se nevyslovuje), a produkují podobné bláboly. Firefox bez rozšíření je jako kafe bez kafe, tedy pouhá horká voda, ačkoliv je jako taková samozřejmě vynikající jako základ k čemukoliv jinému (třeba k polévce) - tohle nelze srovnávat.

    Opera a IE8 mají zcela odlišný přístup - staví na téměř neměnném balíku funkcí v základu a pak, nu, sem tam nějaké nevýrazné rozšíření, že to jako nabízí stejně jako konkurence. Proč ne. Je to prostě jiný způsob. Někomu ale nemusí vyhovovat zabudovaný mailklient, rss čtečka a (i kdyby tohle nebylo) rozsáhlý způsob nastavení mnoha věcí, o kterých ani neví, k čemu slouží (Opera). Někomu ano, věc názoru. Nelze přece tvrdit, že je ten který způsob lepší, objektivně.