Hlavní navigace

Názor ke článku Hledá se RSS čtečka od Miloslav Ponkrác - [9] Ano, a programy v MS-DOSu žraly ještě...

 • 15. 8. 2007 19:26

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

  [9] Ano, a programy v MS-DOSu žraly ještě méně paměti a to nemluvě o programech pro osmibitové počítače. Problém je ten, že dnes je to jinak.

  Samotný operační systém má daleko větší režii. Windows 95 jsem kdysi úspěšně provozoval na 32 MB paměti. Ba dokonce byl schopen běžet i na 8 BM paměti, dokonce i méně! Zkuste si to s Windows XP, nebo s Windows Vista. Ani Vám nenajedou. Mimochodem, pokud byste si na Windows XP spustil tu starou verzi Exchange na W95, tak byste valil oči, jak by paměťové nároky toho progamu narostly!

  Jak Vám mám říct, že už jenom paměť, kterou si sežerou Windows pro každý program je několik MB, aniž by to programátor mohl ovlivnit? Že ve Windows XP je plně 32 bitové (nebo 64) bitové jádro, zatímco Windows 95 byl téměř 16 bitový. Že samořejmě i Microsoft nemá snahu nijak šetřit ve svých Windows pamětí tak jako dříve.

  Navíc zapomínáte, že je rozdíl mít mailového klienta (kde nemůžete z principu vše držet v paměti) a RSS čtečku (kde to jde). Ano, Vy jste programoval možná v PHP RSS čtečku, jen zapomínáte na takovu maličkost, že 90% času (i více) se stejně programuje uživatelské rozhraní, tedy grafika. To je to, co lidi chtějí vidět a podle čeho se rozhodují, jestli to budou používat.

  Zkuste si tedy RSS čtečku skutečně naprogramovat (ne v PHP) pěkně od píky, nenáročnou, a až uvidíte, že jste tím moc nezískal (co se týká paměťové úspory), budete se na to dívat jinak.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).