Hlavní navigace

Názor ke článku Google vs. Čína (jak to vidím já) od SEO & Reklama na Internetu - [9] No já se přiznám, že nesnáším ty...

 • 15. 1. 2010 14:56

  SEO & Reklama na Internetu (neregistrovaný) 81.0.253.---

  [9] No já se přiznám, že nesnáším ty zfanatizované Orwellovce, kteří za vším vidí spiknutí a hrozbu. Miluji Orwellovy knihy, všechny jsem četl několikrát v originále i poslouchal jako čtenou knihu, ale snad bych radši, aby to Orwell svou 1984 nenapsal, protože pak by se tu lidi nezaklínali Velkými bratry. Zajímavé je, že často u takových lidí zjišťuji, že dokonce ani 1984 či Farmu zvířat nečetli (tu znají maximálně tak z Disney verze).

  Kromě Orwella jsem totiž četl i Čapka, třeba takovou Matku, a mnohá další díla dalších autorů.

  Ano, informace a zbraně vám dávají moc. A každá moc se může využít nebo zneužít. Vše může být dobrým sluhou i zlým pánem. A dokud bude Google informace, které o mě má (a že o mě ví víc než má žena) využívat k tomu, že mi šetří práci, zlepšuje můj komfort atd. tak mu je mile rád budu poskytovat.

  Pakliže by těchto informací kdekoliv zneužil v neprospěch jejich vlastníka, pak bych s ním nechtěl mít nic společného (viz Yahoo a jejich odevzdání info o disidentech Číně).

  V tuto chvíli mám větší důvěru v ochranu svých informací u Google, než u české police, českých soudů, české vlády a dokonce i mých známých či rodiny (kteří občas některé informace sdělí omylem mezi řečí, nebo by je byli jistě ochotni zneužít v případě, že bych se jim nějak výrazně znelíbil či dostali dobrou nabídku).