Hlavní navigace

Názor ke článku Doplatí Apple na svou sebestřednost? od anonym - Vyvíjíme jak pro Android, tak pro iOS, takže...

 • 5. 5. 2011 12:33

  bez přezdívky

  Vyvíjíme jak pro Android, tak pro iOS, takže můžu srovnat podporu vývojářů "zevnitř". Jednak ona konference - jedná se o 5ti denní konferenci, zaměřenou na vývojáře. Nejde vůbec o uvedení nových produktů, ale 5ti denní workshopy, přednášky, možnost osobních konzultací s předními vývojáři od Apple. Těchto 5 dní za cca 30 000 Kč, je v tom i jídlo a special eventy. Je to moc? Podle mě nikoliv. Zároveň už v loňském roce bylo možné hned po konferenci stáhnout záznam asi 100 hodin odborných přednášek přímo z konference - a to zdarma. Srovnáváte nesrovnatelné, Google Developer Days je akce jednodenní.

  A pak co se týče samotné podpory. Podpora od Apple je mnohonásobně lepší. V bodech:
  - přístup k beta verzím iOS, ještě dříve, než je uvedeno na zařízení. Tj. vývojáři mají dost času upravit své aplikace
  - výborné diskusní fórum (přístupné jen registrovaným vývojářům) kde pravidelně radí core zaměstnanci Apple
  - osobní komunikace - v případě problémů se dá dovolat či napsat na vývojářskou podporu a ta také v dohledné době odpoví.

  Řešili jsme teď několik problémů s Google Checkout a na odpověď jsme čekali přes měsíc (přes několik urgencí), přitom se nejednalo o nějakou specialitu. Stačí projít zahraniční fóra a bude vám jasné, že s řešením problémů ze strany Google nejsme nespokojeni jen my.

  Těch věcí je samozřejmě více, pokud byste si udělal alespon základní research, které pravidelně dělají agentury mezi vývojáři, tak byste zjistil, že největší spokojenost je od vývojářů u App Store, pak dlouho nic a pak až Android (a pak zase dlouho nic, následuje Ovi Store a Bada).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).